Regularne ćwiczenia i budowanie sylwetki – najczęstsze z postanowień noworocznych. Jak je zrealizować?

Hotelowe Opowieści  > Hobby, Usługi >  Regularne ćwiczenia i budowanie sylwetki – najczęstsze z postanowień noworocznych. Jak je zrealizować?
Regularne ćwiczenia i budowanie sylwetki - najczęstsze z postanowień noworocznych. Jak je zrealizować?
| | 0 Comments

Regularne ćwiczenia i budowanie sylwetki – najczęstsze z postanowień noworocznych. Jak je zrealizować? Bardzo często wraz z postanowieniami noworocznymi wiele osób decyduje się na nowe rozwiązania w swoim życiu. Nowy rok, nowy ja – jak często takie określenia możemy znaleźć.

Bardzo często także jedną z kluczowych kwestii związaną z faktem, że znaczącej części postanowień noworocznych nie udaje się nam zrealizować jest fakt, że nawet jeśli na początku wyznaczamy sobie ambitny cel, to po dosyć krótkim czasie zaczyna nam brakować motywacji i wracamy ponownie do punktu wyjścia.

Nowy rok to doskonały moment, aby podsumować wszystko to, co wydarzyło się w minionym czasie

Nowy rok to także taki czas, kiedy mamy świadomość tego, że nowy epizod zaczyna się w naszym życiu. Umownie traktujemy rok, jako pewną zamkniętą całość i kiedy w Sylwestra wybije północ, mamy poczucie że zaczynamy z czystą kartką. Od początku. Jest to niesamowicie oczyszczające i wyzwalające uczucie. Nowy rok to także doskonały czas na wszelkiego rodzaju podsumowania, doceniania wszystkiego tego, co w minionym czasie nie było zadowalające, ale także wszystkiego, co nam się udało, z czego możemy wyciągnąć wnioski lekcje na kolejne lata. To także doskonały czas na tworzenie kolejnych postanowień, wyznaczanie celów, precyzowania swoich marzeń.

Realizacja postanowień noworocznych metodą małych kroczków, czyli jakie działania powinniśmy podjąć, aby nie zniechęcić się do nowych wyzwań?

Jednym z kluczowych czynników, sprawiających, że nasza motywacja nie umrze śmiercią naturalną po kilku pierwszych tygodniach nowego roku, a marzenia staną się realne do spełnienia, to fakt, abyśmy próbowali wcielać w życie nasze postanowienia metodą małych kroczków. Jeśli nigdy wcześniej nie byliśmy na siłowni, a mamy ochotę z dnia na dzień zacząć podnosić ciężary i podnieść sztangę ważącą sto kilo i pierwszego dnia nowego roku wejdziemy tam, weźmiemy sztangę, to nie ma takiej możliwości, żebyśmy ją podnieśli. Bo wyznaczyliśmy sobie zbyt ambitny cel i za szybko próbowaliśmy go osiągnąć. Wówczas najczęściej przychodzi moment zniechęcenia, stwierdzamy, że dana dziedzina, dyscyplina nie jest dla nas i poddajemy się. A problem nie polega na tym, że dana dyscyplina nie jest dla nas, tylko w tym, że nie wkładając wysiłku, chcemy uzyskać spektakularny rezultat. Dlatego, jeśli chcemy aby nasze plany wypaliły, a my mogli cieszyć się z odniesionych sukcesów, trzeba mierzyć siły na zamiary i mieć świadomość, że sukcesy przyjdą tylko wtedy, jeśli naprawdę mocno będziemy pracować oraz będziemy systematyczni w naszym działaniu.

Jak zadbać o kondycję fizyczną, czyli praca nad kondycją fizyczną jako jedno z najczęstszych postanowień noworocznych

Regularne ćwiczenia i budowanie sylwetki - najczęstsze z postanowień noworocznych. Jak je zrealizować?
Regularne ćwiczenia i budowanie sylwetki – najczęstsze z postanowień noworocznych. Jak je zrealizować?

Jednym z najczęstszych postanowień wielu osób w nowym roku jest praca nad swoją sylwetką. Żyjąc w pędzie dnia codziennego często zapominamy o swoim zdrowiu, a kondycję fizyczną odkładamy na dalszy plan. Jednak w pewnym momencie wiele osób dochodzi do wniosku, że czas na zmiany. niektórzy snują postanowienia, że zaczną biegać, inni jeździć na rowerze, a jeszcze inni chcą zacząć regularnie uczęszczać na siłownię. Szczególnie ta trzecia propozycja jest bardzo popularną w okresie zimowym, kiedy nie chcąc się przeziębić coraz więcej osób postanawia zapisać się na zajęcia związane z fitnessem, zumbą czy po prostu chcąc wykonywać różnego rodzaju treningi siłowe, które poprawią sylwetkę, wzmocnią mięśnie i sprawią, że ciało będzie prezentowało się w zupełnie inny sposób.

Pomoc trenera personalnego, czyli jak wspomagać swoją motywację w dążeniu do pięknej sylwetki?

Powstaje wówczas pytanie jak to zrobić, by uzyskać zamierzony rezultat jednocześnie nie tracąc motywacji do regularnych ćwiczeń. Jednym z najlepszych rozwiązań jest poproszenie o pomoc trenera personalnego. Trener personalny to osoba, która posiada odpowiednie kompetencje, wiedzę, a jednocześnie będzie doskonałym coachem motywującym nas do działania. Dzięki pomocy trenera personalnego będziemy mieć poczucie, że ktoś nad nami czuwa, że ktoś na nas liczy i nie możemy się tak po prostu poddać. Bardzo często na początku takie współpracy z trenerem personalnym przedstawiany jest wam plan działania, zarysowujące kolejne etapy naszej wspólnej współpracy, dzięki której wy będziecie mogli cieszyć się ze świetnych rezultatów, a trener personalny będzie mógł być dumny z odniesionego sukcesu zawodowego.

Coraz więcej osób poszukuje prywatnych trenerów, z którymi będą mogli trenować  i którzy dobiorą specjalne ćwiczenia, dzięki którym można osiągnąć wymarzony rezultat. Jednak nawet taka współpraca może udać się tylko wtedy, jeśli my sami będziemy chcieli w niej uczestniczyć, bowiem to nasza motywacja ma być tutaj kluczową, a trener może nas jedynie w tym wspomagać. Warto wziąć pod uwagę te właśnie czynniki planując swoje postanowienia noworoczne tak, aby cele które przed sobą stawiamy były realne do spełnienia, a my abyśmy odczuwali satysfakcję z ich realizacji i budowania nas samych. Warto pamiętać o nowych celach, niezależnie od tego czy na horyzoncie pojawia się nowy rok czy sami zaczynamy kolejny etap w naszym życiu. Nowe cele i wyzwania mogą być dla nas niesamowicie budujące.