Pracownicy z Ukrainy — wykwalifikowani pracownicy za niewielkie koszty

Hotelowe Opowieści  > Praca >  Pracownicy z Ukrainy — wykwalifikowani pracownicy za niewielkie koszty
Pracownicy z Ukrainy — wykwalifikowani pracownicy za niewielkie koszty
| | 0 Comments

Pracownicy z Ukrainy — wykwalifikowani pracownicy za niewielkie koszty – na pewno zauważyłeś, że na ulicach jest coraz więcej ludności ukraińskiej. Jej liczba rośnie w ogromnym tempie. Coraz więcej osób związuje się także z osobami, które przybyły do nas z Ukrainy. Przyjeżdżają oni nie tylko po to, aby skorzystać z darmowego szkolnictwa oraz pomocy naszego państwa, które oferuje wsparcie finansowe. Największa część zawitała u nas po to, aby zarobić na swoje rodziny, które nadal mieszkają na Ukrainie.

Pracownicy z Ukrainy — wykwalifikowani pracownicy za niewielkie koszty
Pracownicy z Ukrainy — wykwalifikowani pracownicy za niewielkie koszty

Pracownicy z Ukrainy z https://apsprofit.pl/dla-pracodawcy/pracownicy-z-ukrainy/ są bardzo pożądani przez pracodawców. Wynika to z faktu, że płacone im stawki mogą być znacznie niższe niż w przypadku zatrudniania rodaków. Różnica wynika z waluty oraz jej kursu. Zarabiając tutaj najniższą krajową, na Ukrainie jest się swego rodzaju bogaczem.

I tak jak Polacy preferują pracę za granicą, ponieważ po powrocie do polski, zarobki są mnożone razy cztery lub pięć, tak samo wygląda to w przypadku naszych sąsiadów, którzy szukają zarobku poza granicami swojego kraju. Jest to doskonały interes dla firm, które zatrudniają ludzi z Ukrainy. Mają doskonałych pracowników za niewielkie wynagrodzenie. Podobnie jak Niemcy, Francja czy Holandia w przypadku naszych rodaków. Ty także zamierzasz zatrudnić pracownika lub pracowników z Ukrainy? Jeśli tak, to warto wiedzieć, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania.

Dobre strony zatrudniania pracowników z Ukrainy

Dziedziny, w jakich cenieni są pracownicy z Ukrainy https://apsprofit.pl/biuro-posrednictwa-pracy-dla-ukraincow/ to przede wszystkim: budownictwo, produkcja przemysłowa, rolnictwo przemysł ciężki oraz transport. Zaletą zatrudniania takich pracowników jest przede wyrzyskim przyśpieszenie rozwoju polskiej gospodarki, które trwa od roku 2011. Dużym plusem jest także większa akceptacji innych narodowości przez Polaków, którzy częściej integrują się z osobami z Ukrainy. Pracownicy ze wschodu, to doskonałe rozwiązanie także na braki kadrowe, w przypadku rynku pracy. Co więcej, taki pracownik jest bardzo opłacalny ze względu na niską stawkę, jaką pracodawca może zaproponować przy jednocześnie dobrych kwalifikacjach.

Dużym atutem w przypadku decydowania się na pracowników z Ukrainy jest szybka ich aklimatyzacja w naszym kraju, w przeciwieństwie do bardziej egzotycznych narodów. Wynika to z korzystania z podobnego języka oraz wspólnego pochodzenia słowiańskiego. Bardzo często rozumieją oni także język polski lub potrafią się również nim posługiwać. Zapewnia to lepszy kontakt z pracownikiem oraz znaczne ułatwienie w pracy. Z racji bliskiego pochodzenia, dogadują się bardzo dobrze również z obecnymi pracownikami, którzy chętnie się integrują z nowymi współpracownikami.

Wady zatrudniania pracowników z Ukrainy

W przeciwieństwie do zalet, wad takiego rozwiązania jest naprawdę niewiele i jeśli chodzi o pracodawców, to jedyną jest trudność w komunikacji w przypadku pracowników, którzy nie znają języka polskiego. Zdarza się to jednak rzadko. Minus zatrudniania pracowników ze wschodu dotyczy szczególnie siły roboczej pochodzącej z polski.

Pracodawcy wolą bowiem zapłacić mniej za pracownika, przez co spada wysokość płac, co znacznie utrudnia znalezienie pracy, która jest płatna na tyle, aby zachować wystarczający poziom życia w tym kraju. Takim sposobem, coraz więcej ludzi decyduje się na wyjazd za granicę. Niektórym nie pasuje także mieszanie się narodu polskiego z przybyszami z innych krajów. Są to jednak osoby starsze, które często przeżyły czasu okupacji i nie są przekonane do innych narodowości. Jednak znaczna większość naszych rodaków, nie ma nic przeciwko ludności z Ukrainy, ponieważ jest to naród bardzo podobny do naszego.

Jak pozyskać pracowników z Ukrainy?

Jeśli poszukujesz pracowników z Ukrainy, to zapewne się zastanawiasz, gdzie takowych szukać. Jeśli dodajesz ogłoszenie o pracę na różnych portalach, to mogą się do Ciebie zgłosić, jednak szanse na powadzenie są niewielkie, gdyż takie portale najczęściej przeszukiwane są przez Polaków. Co więcej, jeśli szukasz pracownika o odpowiednich kwalifikacjach, możesz nie znaleźć takich pracowników, jakich potrzebujesz. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się sprowadzaniem pracowników ze wschodu do pracy w Polsce. Dzięki temu będziesz miał nie tylko pracownika z określonymi kwalifikacjami, ale także legalnie.

Takie firmy zajmują się rekrutowaniem ludzi z Ukrainy oraz sprawdzeniem kwalifikacji wybranych osób, które są chętne i zmotywowane do pracy za granicą swojego państwa. Dzięki temu są w stanie idealnie dobrać ludzi do twoich oczekiwań względem umiejętności. Firmy ściągające ludzi do pracy zajmują się często również doradztwem w kwestii zatrudnienia cudzoziemców. Dużą zaletą jest także przeprowadzanie negocjacji w przypadku wynagrodzenia na froncie pracownik – pracodawca. Co więcej, nie musisz się martwic o papiery dla pracowników oraz wizy, które pozwolą na zgodny z prawem pobyt w Polsce. Wszelkimi bowiem uprawnieniami zajmuje się firma pośrednicząca pomiędzy pracownikami a pracodawcą. Do twoich zmartwień nie należy też sprowadzenie pracowników do kraju, ponieważ to także zapewnia dana firma. Poszukując tego rodzaju firm, zwróć uwagę na to, aby oferowały one wyżej podane usługi. Dzięki temu rekrutacja przebiegnie sprawnie i szybko, a Ty będziesz miał w krótkim czasie swoich ludzi do pracy.