Studio tatuażu – o najmodniejszych wzorach dla mężczyzn

Hotelowe Opowieści  > Hobby, Uroda >  Studio tatuażu – o najmodniejszych wzorach dla mężczyzn
Studio tatuażu - o najmodniejszych wzorach dla mężczyzn
| | 0 Comments

Studio tatuażu – o najmodniejszych wzorach dla mężczyzn – każda osoba poszukująca inspiracji w kontekście wzoru tatuażu, powinna gruntownie przejrzeć portale takie jak Instagram lub Pinterest. Społeczeństwo chętnie dzieli się tam własnymi projektami. Na postawie zamieszczanych w takich serwisach zdjęć można także zorientować się w obecnych trendach. Męskie tatuaże z założenia są większe i bardziej wyraziste od damskich.

To jeden z wielu powodów, dla których należy dokładnie przemyśleć swoją decyzję. Każde dobre studio tatuażu może przedstawić klientom portfolio, gdzie znajdują się dotychczasowe realizacje zatrudnionych w nim artystów. Nie wszyscy chcą jednak korzystać z takiej możliwości. Wówczas konieczne jest poszukiwanie interesujących propozycji we własnym zakresie. Warto zastanowić nad tym, jakie wzory cieszyły się największą popularnością przez ostatnie lata? Które style są uznawane za najbardziej wartościowe? Gdzie najlepiej wykonać tatuaż?

Najpopularniejsze męskie tatuaże

Mężczyźni są częstszymi klientami studia tatuażu niż kobiety. Mimo to można odnieść wrażenie, że wybranie odpowiedniego i niepowtarzalnego wzoru przysparza im o wiele więcej trudności, niż pozornie bardziej wybrednym dziewczynom. Istnieje jednak kilka motywów, które cieszyły się niezwykłą popularnością w 2018. Niektóre z nich są naprawdę zaskakujące.

Tatuaże z postaciami z komiksów DC lub Marvel to jedne z najczęściej wybieranych przez panów. Prym wiedzie Deadpool, Spiderman, Kapitan Ameryka (lub jego tarcza), a także Batman, Hulk i protagonista uniwersum mutantów – Wolverine. Niektórzy uważają, że ozdabianie ciała podobiznami fikcyjnych superbohaterów jest infantylne i niepotrzebne. Takie osoby zapominają, że tatuaż ma zdobić ciało w taki sposób, jak życzy sobie tego osoba, która go nosi. Jeśli ktoś jest w stanie wyrazić siebie przy pomocy komiksowych rysunków, to nie ma w tym niczego, co można by było uznać za dziecinne. Poza tym, tatuaże tego typu bardzo ładnie się prezentują, co jest ich kolejnym atutem. Pamiętajmy, że bycie poważnym przez cały czas, realnie zagraża utrzymywaniu pozytywnych relacji z resztą społeczeństwa.

Studio tatuażu - o najmodniejszych wzorach dla mężczyzn
Studio tatuażu – o najmodniejszych wzorach dla mężczyzn

Studia tatuażu często realizują także pomysły, gdzie głównym motywem jest róża. Choć mogłoby się wydawać, że kwiaty to tematyka zarezerwowana dla pań, to jest wręcz przeciwnie. Róże często prezentują się ciekawiej na ciele mężczyzn. Oczywiście wszystko w tym przypadku jest zależne od projektu. Największym zainteresowaniem cieszą się czarne i czerwone róże zachowane w realistycznym stylu, a także te, które stanowią główny element zdobień w tatuażach https://www.amazonas-baby.pl/co-najczesciej-tatuuja-sobie-kobiety/ z motywem meksykańskiej La Muerte, czyli wizerunku śmierci.

Kolejnym modnym wzorem są czaszki. Takie realizacje uchodzą za dość mroczne, niektórzy uważają je wręcz za przerażające. Mimo to każdego miesiąca w wielu studiach tatuażu pojawiają się chętni na właśnie taki wzór. Czaszki wplatane są w postaci kobiece i łączone z podobiznami dzikich zwierząt (np. wilki, niedźwiedzi, kruki). Zazwyczaj stanowią one główny temat większego projektu, czyli takiego, który ma pokryć np. całą klatkę piersiową lub plecy. Zwykle stawia się w takich przypadkach na czarny tusz i kolorowymi elementami.

Studio tatuażu o wyborze miejsca na ciele

Zdecydowanie się na konkretny wzór to jeszcze nie wszystko. Kolejną ważną kwestią jest wybór odpowiedniego miejsca na tatuaż. W przypadku mężczyzn najczęściej jest to klatka piersiowa, ramiona, plecy (głównie górna część) i łydki. Każdy z tych obszarów jest na tyle duży, aby móc wyeksponować na nich ciekawy projekt.

Warto pamiętać, że decydując się na pokrycie tatuażem konkretnej części ciała, trzeba przewidywać to, czy w przyszłości będziemy chcieli wykonać kolejne ozdoby tego typu. Wówczas należy brać pod uwagę, czy rysunki nie będą ze sobą w jakiś sposób kolidowały. W końcu chodzi o to, aby ostateczny efekt był jak najbardziej estetyczny i spójny. Poleca się skonsultowanie swoich planów z profesjonalistą. Doświadczony tatuażysta może udzielić swoim klientom wielu cennych porad i zaproponować interesujące rozwiązania.

Dobre studio tatuażu https://www.luckyseven.pl/ w Warszawie można poznać po tym, że pracujący w nim artyści nie tylko wykonują swoją pracę, ale także służą wsparciem klientom. Chodzi o to, że tatuażyści z powołaniem starają się wejść w dialog z osobą, na której skórze tworzą rysunek. Dzięki temu można dowiedzieć się wielu ciekawych kwestii dotyczących możliwości rozwinięcia danego projektu, sposobów pielęgnacji tatuażu w najbliższych dniach oraz dalszej przyszłości, oraz doinformować się w obrębie znaczenia poszczególnych motywów.

Pamiętajmy, że średni czas spędzony w studiu tatuażu to około 5 godzin. Czasami sesje trwają nawet pół doby, jeśli tuszem ma zostać pokryta większa część ciała. To jeden z wielu powodów, dla których chętny do rozmów artysta to prawdziwy skarb. Dzięki konwersacji czas płynie nieco szybciej, a klient ma szansę zapomnieć o przykrych dolegliwościach bólowych związanych z zabiegiem. Nie trudno zatem dojść do wniosku, że ważny jest wybór wzoru, miejsca wykonania na ciele oraz samego salonu.