Zasady wyboru telewizora – sprzęt RTV od podszewki

Hotelowe Opowieści  > Technologia >  Zasady wyboru telewizora – sprzęt RTV od podszewki
Zasady wyboru telewizora – sprzęt RTV od podszewki
| | 0 Comments

Zasady wyboru telewizora – sprzęt RTV od podszewki – dla niektórych im większy telewizor, tym lepiej. Inni zwracają uwagę przede wszystkim na jego cenę, jeszcze inni na parametry. Uwzględnienie informacji, jakie zapewnia nam producent jest kluczowe podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Jak sprawdzić, czy upatrzony przez nas telewizor spełni nasze wymagania? Sprawdź, jakie parametry powinien mieć twój nowy sprzęt aby zapewnić ci wieczory pełne relaksu i świetnej zabawy.

RTV – jaki telewizor sprawdzi się najlepiej?

Duży odbiornik TV to rzecz, o której marzy wielu. Współczesne telewizory mają tak wiele wymiarów, że powinniśmy znaleźć coś dla siebie w każdym większym sklepie RTV. Warto zastanowić się, jak właściwie dobrać rozmiar telewizora aby nie przesadzić – uwzględnij m.in. wielkość pomieszczenia, w którym masz zamiast przebywać, odległość, na której będzie umiejscowiony ekran i to, czy telewizor będzie współgrał z innymi rzeczami w Twoim salonie. Ze względów zdrowotnych nie ma sensu nabywanie zbyt dużego telewizora do małego pomieszczenia.

Podświetlenie matrycy w telewizorach

Zasady wyboru telewizora – sprzęt RTV od podszewki
Zasady wyboru telewizora – sprzęt RTV od podszewki

Wybierając sprzęt RTV musisz mieć wiedzę na temat rodzajów podświetlenia. Kilka lat temu standardem były telewizory plazmowe, obecnie jednak zostały one wyparte przez matryce LCD z podświetleniem. DO wyboru masz LCD ze świetlówkami, które są umieszczone za ekranem i oświetlają równomiernie panel LCD; LCD z diodami, których światło umieszczone na skraju ekranu jest rozprowadzane przez folię światłoprzewodzącą oraz LCD z diodami za ekranem, które podświetlają panel w sposób równomierny i charakteryzują się wysokim kontrastem dzięki oddzielnej regulacji diod.

Jaki telewizor? Rodzaje matryc

z matrycą OLED są coraz popularniejsze. Matryca wykonana w tej technologii różni się od matrycy LED zastosowaniem organicznych diod LED, niewymagających dodatkowego podświetlenia. Matryce te emitują światło, więc każdy piksel może świecić niezależnie. Wpływa to na poprawę jakości odwzorowania kolorów. Telewizory wykorzystujące tę technologię mogą być też cieńsze. Istnieją też telewizory QLED, w których zastosowano technologię QUANTUM. Wykorzystuje się w niej technologię kropek kwantowych. Zalety tej technologii to wysoka jakość obrazu i świetne odwzorowanie kolorów.

Standardy obrazu w nowoczesnych telewizorach

Wybierając tak ważny sprzęt RTV, jakim jest telewizor musisz wziąć pod uwagę standardy, które obowiązują podczas tak ważnej decyzji. Istnieją trzy standardy rozdzielczości ekranu, do których możesz się przystosować:

4KUHD (3840×2160 pikseli – najwyższy z oferowanych na rynku standardów, wyświetla obraz Ultra HD, perfekcyjnie odwzorowuje szczegóły i detale

Full HD (1920×1080 pikseli) – standard w obecnych telewizorach, zapewnia bardzo dobry obraz przy przystępnej cenie.

UD Ready (1280×720 pikseli) umożliwia wyświetlanie obrazu o dobrych parametrach. Jest spotykany w telewizorach tańszych, jest świetnym wyborem dla osób które oglądają telewizję nadawaną przez kablówkę.