Wynajem busów – na co zwracać uwagę?

Hotelowe Opowieści  > Transport >  Wynajem busów – na co zwracać uwagę?
Wynajem busów – na co zwracać uwagę?
| | 0 Comments

Wynajem busów – na co zwracać uwagę? Wynajem busów jest obecnie jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku sposobów na wybranie się na wycieczkę. Możemy w ten sposób zorganizować pracowniczy wyjazd na konferencję lub imprezę integracyjną. To wspaniały pomysł, ponieważ koszta rozkładają się na większą ilość osób.

Możemy też sami wybrać, czy chcemy mieć własnego kierowcę, czy wolimy kogoś z naszej firmy (musimy jednak spełniać zasadniczy warunek: bus nie może mieścić więcej niż dziewięć osób, w przeciwnym razie potencjalny kierowca powinien mieć dodatkowe uprawnienia). Coraz więcej osób decyduje się na wynajem busów, bo jest to zwyczajnie wygodniejsze i tańsze. Kiedy musimy jechać pociągiem (który też ma oczywiście swoje zalety), ponosimy koszt cen biletów, czasami brakuje też miejsc (nie wszędzie można przecież je zarezerwować), czasami jazda jest opóźniona, co rodzi frustrację. Nie każdy też przepada za toaletą w pociągach, palacze nie mają miejsca do puszczenia „dymka”, brakuje tej swobody konwersacji. Pociąg nie poczeka na nas, kiedy się spóźnimy, nie będziemy mogli odebrać brakującej osoby spod domu.

Od autobusu wynajem busów różni się tym, że autobusy jeżdżą po konkretnych miejscowościach. Czasami możemy utknąć w korku. Możemy wysiadać tylko na konkretnych przystankach. Jeśli komuś zrobi się niedobrze, kierowca nie będzie mógł przystanąć na boku, żeby dana osoba złapała łyk ożywczego powietrza. Ponownie, komunikacja autobusowa jest pełna zalet, ale to wynajem busów sprawdza się najlepiej tam, gdzie chcemy wyjechać z grupą ludzi.

Na co jednak zwracać uwagę, kiedy decydujemy się na wynajem busów? Przede wszystkim weźmy pod uwagę stan pojazdów. To oczywiste, że kiedy przyjeżdżamy na miejsce do firmy, chcemy zobaczyć, czym właściwie będziemy jeździć. Jeśli auto jest stare, zrezygnujmy z niego. Może się ono bowiem zepsuć w drodze i zostawić nas w dość niekomfortowej sytuacji. Oczywiście porządna firma zaraz podstawiłaby coś na jego miejsce, ale gdybyśmy znaleźli się daleko, czekałoby nas trochę przesiadywania. A pomyślmy, że mogłaby być zima. Od razu odchodzi nam ochota do wybierania tych zdezelowanych pojazdów, prawda?

Wynajem busów – na co zwracać uwagę?
Wynajem busów – na co zwracać uwagę?

Kolejną rzeczą, którą koniecznie trzeba uważnie sprawdzić, jest umowa. Musimy dokładnie wiedzieć, co obejmuje ubezpieczenie. Niech się to nigdy nie przydarzy, ale załóżmy na potrzeby przykładu: dochodzi do wypadku, nie z naszej winy. Musimy wiedzieć wtedy, czy OC jest ważne. W umowie musi być również zawarte, czy bus będzie wyjeżdżał poza granice kraju. Nie każdy wynajmujący chce się na to zgodzić, ale wszystko można negocjować. Kolejną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę, jest kolejny kierowca, jak wzmiankowano już powyżej. Gdybyśmy chcieli mieć kogoś „swojego”, koniecznie musi się to pojawić w umowie. Ponadto, trzeba określić na ile chcemy wynająć busa, ile osób zabieramy ze sobą, jaki ma być stan paliwa.

Polecamy uwadze:

Na co zwrócić uwagę w samym zakładzie? Zasadniczo nie zaglądamy do prywatnej przestrzeni tych, którzy zajmują się wynajmem. Ale jeśli zobaczymy, że narzędzia leżą wszędzie i byle jak, że wszystko jest brudne od oleju, to powinniśmy dwa razy zastanowić się nad tym, czy właśnie tę firmę chcemy pod wynajem busów. Oczywiście pozory mylą, może się okazać, że mają po prostu tak dużo pracy i tylu klientów, że nie ma po prostu w co rąk włożyć.

Sprawdzić należy również, jaki jest stan techniczny busa. Nie ma problemu – zapytajmy o to, kiedy był ostatnio robiony przegląd. Jeśli auto jest stare, rozważmy, czy nie lepiej wybrać innej firmy. Co prawda wiek nie świadczy jeszcze o tym, jak jeździ to, czym chcemy wybrać się w podróż, ale jest to już jakiś sygnał będący dla nas pewną wskazówką.

Trzeba również zasięgnąć opinii. W mieście na pewno są osoby, które miały przyjemność angażować się w wynajem busów. I tutaj pojawia się pytanie: co one o tym w zasadzie sądzą? Czy podobały im się usługi danej firmy? Czy wywiązywała się ona z umowy należycie? Tak zwany marketing szeptany czyni cuda. Jeśli ludzie mają zaufanie, z pewnością polecą nam tego, który jest rzetelny. Ponadto, zawsze warto rozejrzeć się w Internecie. Istnieje taka niepisana zasada, że niezadowolony klient zawsze zostawi komentarz. Gdy dana firma ma bardzo dużo takich komentarzy, może to wynikać z dwóch rzeczy. Albo faktycznie świadczą kiepskie usługi, albo mają wyjątkowo nienawistną konkurencję. Możemy przyjrzeć się temu, jak administrator danej strony odpowiada na negatywne opinie. Gdyby był bardzo niegrzeczny, to możemy zdecydować, że jednak nie chcemy jego usług, jeśli chodzi o wynajem busów.

Wątpliwości łatwo można rozwiać, wykonując najprostszą czynność komunikacyjną, czyli zadając pytania. Musimy przecież wiedzieć wiele rzeczy. Nie bójmy się dopytywać, nie bójmy się wyrażać swoich uwag. Na pewno nikt się na nas za to nie obrazi. Przygotujmy się też na to, że i nam będą zadawane pytania, ponieważ przewoźnik również chce, aby umowa poszła zgodnie z planem. Wszystko można rozwiązać po ludzku i w szacunku do siebie nawzajem. Na pewno będziemy wtedy zadowoleni z usług!