Na jakie zajęcia dodatkowe warto zapisać dzieci? Dzieci w wieku szkolnym chętnie uczęszczają na różnego typu zajęcia dodatkowe. Wśród nich przewagę powinny mieć zajęcia ruchowe, gdyż większość dzieci zażywa zbyt mało aktywności fizycznej każdego dnia. Na jakie zajęcia warto więc zapisać dzieci, tak aby skorzystał na tym nie tylko ich umysł, ale i ciała. Przedstawiamy propozycje zajęć dodatkowych w Ińsku.
Kurs nurkowania
Pływanie cieszy się bardzo dużą popularnością wśród dzieci i dorosłych, jednak naukę pływania warto połączyć z nauką nurkowania. Kursy nurkowania w Ińsku to doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu, ale i poznanie możliwości własnego organizmu. Kursy nurkowania w Ińsku przeznaczone są głównie dla dzieci starszych, czyli w wieku szkolnym. Dlaczego warto zdecydować się na kurs nurkowania w Ińsku? Przede wszystkim dziecko uczy się kontaktu i współpracy z wodą, jednak nie będąc na jej powierzchni, a pod powierzchnią. Dodatkowo kursy nurkowania w Ińsku dają możliwość zobaczenia tego, czego przecięty człowiek nie widzi, a mianowicie świata podwodnego. Oczywiście w basenie nie dzieje się pod wodą nic specjalnego, jednak umiejętności nabyte na kursach nurkowania w Ińsku można z powodzeniem wykorzystać podczas wakacyjnego wyjazdu nad morze. Chętnie zabieramy dzieci właśnie do nadmorskich miejscowości, które cieszą się czystym powietrzem wypełnionym jodem. Jest to także możliwość podziwiania podwodnego świata, w którym żyje mnóstwo różnego rodzaju organizmów. Kursy nurkowania w Ińsku mogą rozpocząć także osoby, które nigdy nie miały kontaktu z nurkowaniem. Niektóre zaś kursy dedykowane są dzieciom mającym już praktykę w nurkowaniu. Nietypowe, lecz coraz bardziej popularne zajęcia z nurkowania z pewnością przypadną do gustu nie tylko chłopcom, ale i dziewczynkom.
Zobacz także:
Sztuki walki
Niegdyś sztuki walki praktykowane były głównie przez dorosłych, dziś coraz więcej klubów sportowych proponuje zajęcia także dla dzieci. Powodem jest możliwość odnalezienia nie tylko spokoju podczas zajęć, ale i możliwość nabycia umiejętności koniecznych do samoobrony w razie ataku. Sztuki walki dedykowane są w głównej mierze chłopcom, ale coraz częściej na zajęcia z karate czy judo uczęszczają także dziewczynki. Warto mieć na uwadze, że sztuki walki to nie tylko ruch, ale przede wszystkim umiejętność samokontroli, oceny sytuacji i odpowiedniej, lecz szybkiej jej analizy. Wbrew pozorom dziecko uczęszczając na sztuki walki ćwiczy także swój umysł, a nie tylko ciało. Sztuki walki mogą być dobrym zajęciem dodatkowym samym w sobie, ale dziecko może także poczuć powołanie i chcieć iść w tym kierunku, tym samym biorąc udział w zawodach dla profesjonalistów. Nie zabraniajmy im tego, wszak sport to nie tylko popularna piłka nożna czy siatkówka. Sport to także sztuki walki, kiedyś mniej, dziś coraz bardziej popularne.
Gry zespołowe
Koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy piłka nożna to sporty, na które bardzo chętnie zapisujemy nasze pociechy. Gry zespołowe to przede wszystkim świetna okazja do ruchu, którego na co dzień tak bardzo nam i naszym dzieciom brakuje. Dodatkowo szeroka oferta klubów sportowych w zakresie gier zespołowych sprawia, że nietrudno znaleźć ofertę bliski naszego miejsca zamieszkania, co dla wielu osób jest bardzo istotne. Gry zespołowe pomagają także dzieciom odnaleźć się w grupie, wszak niemożliwe jest osiągnięcie tam sukcesu w pojedynkę. Niestety, dzieci nie zawsze lubią tego typu sporty, pomimo iż są one bardzo popularne. Często bowiem odczuwają one dyskomfort porównując się do rówieśników, którzy o wiele lepiej radzą sobie na boisku. Warto mieć na uwadze fakt, że nie każdemu pasuje tego rodzaju aktywność fizyczna. Niektórzy wolą sporty, w których sami mogą ćwiczyć we własnym tempie. Jeżeli nasze dziecko nie odczuwa pociągu do gier zespołowych, nie warto go zmuszać. Można sprawdzić to zadając mu proste pytanie, jak odnajduje się na lekcjach wf w szkole. Tam bowiem najczęściej dzieci grają w gry zespołowe, przez co dziecko jest w stanie wstępnie ocenić swój stosunek do tego typu gier i własne możliwości.
Gimnastyka dla zdrowia
Nie wszystkie dzieci chcą uprawiać konkretny sport. Czasami o wiele lepszym rozwiązaniem jest zapisanie ich na gimnastykę ogólnorozwojową, która ma na celu po prostu aktywność fizyczną dzieci, a nie nauczenie ich zasad konkretnej dyscypliny. Gimnastyka ta może mieć formę gimnastyki korekcyjnej, jednak pamiętajmy, że uczestnicy tego typu zajęć powinni mieć skierowanie od lekarza czy fizjoterapeuty. Nie jest dobrym pomysłem zapisywanie na gimnastykę korekcyjną dzieci zdrowych tylko dlatego, że dana placówka ma ją w swojej ofercie. Może to przynieść dziecku o wiele więcej szkody, niż pożytku.
Dodatkowe zajęcia ruchowe dla dzieci to doskonały sposób nie tylko na aktywność fizyczną, ale i spędzenie wolnego czasu po lekcjach. Dzieci potrzebują bowiem kreatywnych zajęć umysłowych, ale i ruchowym, tak aby zapewnić im harmonijny rozwój. My, dorośli, również powinniśmy pomyśleć o naszej aktywności i sami powinniśmy zapisać się na zajęcia dodatkowe, dając tym samym przykład dzieciom.