Rolety – co warto o nich wiedzieć?

Hotelowe Opowieści  > Nieruchomości, Wnętrze >  Rolety – co warto o nich wiedzieć?
Rolety - co warto o nich wiedzieć?
| | 0 Comments

Rolety – co warto o nich wiedzieć? Współcześnie dekorując swoje okna, coraz więcej osób decyduje się na klasykę i minimalizm. Dobrze pamiętamy jeszcze okna naszych babć, na których znajdowały się firanki, zasłony, a na parapecie pod oknem stało mnóstwo elementów. Dzisiaj nurt minimalizmu, który coraz mocniej się rozprzestrzenia w Polsce wskazuje na to, że dążymy do rozwiązań, które będą długotrwałe, zaoszczędzą nas czas, a jednocześnie będą funkcjonalne i użyteczne. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem jest inwestycja w rolety.

Rodzaje rolet dostępnych na rynku. Na jakie postawić?

rolety Kraków

Na rynku znajdziemy szereg różnorakich ofert rolet okiennych, które możemy dopasować do naszych potrzeb czy oczekiwań. Wybierając odpowiedni zestaw rolet do mieszkania, warto mieć na uwadze kilka istotnych kwestii, dzięki którym dobór ten będzie najtrafniejszy. Przede wszystkim kiedy planujemy zakup rolet właśnie musimy zmierzyć nasze okna, aby wiedzieć czy ich wymiary są standardowe czy też nie. Czasem w starszych domach wolno stojących znajdziemy okna, które mają wiele lat, a ich wymiary nie są równe. Dlatego też podstawą dobierania jakichkolwiek rolet będzie zmierzenie przestrzeni, jaką to okno ma obejmować. Ponadto kolejnym elementem wartym rozważenia jest rodzaj rolety i systemu montażu jaki chcemy wybrać. Wśród najpopularniejszych typów, jakie można znaleźć na rynku występują rolety ekranowe, rolety austriackie, rolety rzymskie czy też rolety tak zwane noc-dzień. Najpopularniejszymi w tej grupie są zdecydowanie rolety ekranowe. Jest to także rodzaj najkorzystniejszy na gruncie cenowym, bowiem to właśnie rolety ekranowe są najbardziej opłacalną opcją. Jeśli chodzi o kolorystykę role, to ilość barw jest wręcz nieograniczone. Wszelkie kolory, jakie sobie wymarzymy mamy szansę zamieścić na naszych roletach.

Rolety jako element wystroju wnętrza. Na jakie kolory postawić i jakie rolety warto wybierać?

Wybierając zestaw rolet warto poza najważniejszą funkcją użyteczności sprzętu, czyli przesłanianiem szyb, aby nadmiar światła nie wpadał do wnętrza czy też aby czuć się bardziej komfortowo wewnątrz mieszkania, mając przysłonięte szyby przed widokiem innym, należy pamiętać także o tym, że rolety pełnią również funkcję wizualną jako element wystroju. Jeśli więc chcemy, aby rolety wpisywały się w spójną całość wyposażenia mieszkania razem z dodatkami i innymi elementami wystroju, warto dobierać ich kolor zgodnie z barwami innych rzeczy, znajdujących się we wnętrzu. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań przy zakupie rolet do całego mieszkania jest dobór jednej neutralnej barwy rolet, która będzie tworzyć spójną wizualnie całość w całym mieszkaniu. Tutaj wiele osób stawia na beż czy popielate odcienie szarości, które już od kilku sezonów plasują się na najwyższych pozycjach w rankingach popularności danych kolorów.

Rolety dzień-noc jak działają i na czym polega fenomen ich popularności?

Rolety noc-dzień to z kolei nieco bardziej designerskie rozwiązanie, które nie tylko całkowicie spełnia swoją funkcję przysłaniania okna, ale także doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny. Jeśli nie chcemy montować rolet, które za każdym razem będziemy musieli całkowicie zwijać i rozwijać w zależności od tego czy chcemy rozwidnić pomieszczenie czy je przyciemnić możemy zainstalować rolety noc-dzień. Ich działanie jest proste i bardzo użyteczne, ponieważ wystarczy podnieść rolety o jeden pasek  górę lub w dół, aby rozwidnić pomieszczenie.

Ile kosztują rolety na rynku? Dlaczego rolety mogą być wygodniejszym i bardziej użytkowym rozwiązaniem od firanek?

Rolety - co warto o nich wiedzieć?
Rolety – co warto o nich wiedzieć?

Jeśli mowa o roletach, to warto wspomnieć takie o cenach. Zdecydowanie zamontowanie rolet jest inwestycją długofalową, która w kolejnych latach będzie się zwracać przy ich użytkowaniu. Odpadnie przede wszystkim kwestia związana z kupowaniem i zakładaniem zarówno firanek ozdobnych, jak i zasłon na okna. Oczywiście w wielu domach można nadal spotkać oprócz rolet na oknach firanki, które wiszą na karniszu. Jednak zdecydowana większość użytkowników wybiera formę bez firanek. Jest to  o wiele bardziej wygodne i przystępne rozwiązanie, bowiem wyeliminowana zostaje konieczność prania jakichkolwiek firanek. Od czasu do czasu warto jednak przetrzeć rolety wilgotną ściereczką, aby zebrać nadmiar kurzu, który się na nich osadza, aby wyglądały na świeże. Jeśli chodzi o ceny rolet, to tutaj wygląda to różnie. W zależności od naszych możliwości finansowych oraz tego w jakie żaluzje chcemy w istocie zainwestować, będzie różniła się ich cena. Jednak podstawowe rolety o klasycznych rozmiarach, których nie trzeba przygotowywać na specjalne zamówienie są stosunkowo niedrogie i wiele osób ze względu na cenę i ich użyteczność decyduje się właśnie na nie. Oczywiście dokonując zakupu rolet do mieszkania nie trzeba nabywać od razu wszystkich, a można pojedynczo dokupować je do kolejnych pomieszczeń w domu. Warto zaznaczyć także, że montaż rolet nie jest szczególnie trudny, dlatego większość osób poradzi sobie z nim bez konieczności zamawiania fachowca do wykonania tej usługi.