Pomoc drogowa – jak zarejestrować?

Hotelowe Opowieści  > Praca, Transport >  Pomoc drogowa – jak zarejestrować?
Pomoc drogowa- jak zarejestrować?
| | 0 Comments

Pomoc drogowa – jak zarejestrować? Zakładanie nowej firmy to dla wielu dość problematyczna kwestia. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego, bowiem musimy liczyć się ze stosunkowo dużą liczbą formalności. W praktyce jednak założenie własnej pomocy drogowej nie wymaga ogromnego zaangażowania.

Zakładanie firmy zajmującej się pomocą drogową – kto może tego dokonać? O czym warto pamiętać na początku przygody z branżą pomocy drogowej? W jaki sposób wybrać optymalny pojazd? Czy ubezpieczenie OC jest konieczne? Czy założenie firmy w branży pomocy drogowej jest dobrym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Zakładanie firmy zajmującej się pomocą drogową- kto może tego dokonać?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat pomocy drogowej, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, kto może założyć firmę. O ile może wydawać się to nieco dziwne, to według polskiego prawa usługi transportowe może wykonywać prawie każda osoba, która pozsiada prawo jazdy odpowiedniej kategorii (B lub C, w zależności od modelu pojazdu). Warto również wspomnieć o tym, że w naszym kraju wykonywanie usług w zakresie pomocy drogowej nie jest specjalnie regulowane przepisami. Co to oznacza w praktyce? Jeśli chcielibyśmy prowadzić taką firmę, to nie musimy posiadać dodatkowych dokumentów. W wielu przypadkach ważna jest kwestia uprawnień i pozwoleń. Niestety w zdecydowanej większości przypadków niemalże konieczne jest posiadanie uprawień i niezbędnych. Kiedy? W przypadku, gdy jesteśmy zainteresowali świadczeniem usług poza terenem naszego kraju. Biorąc pod uwagę, w jaki sposób rozwija się rynek międzynarodowy, zdecydowana większość firm kursuje nie tylko w Polsce, ale również na terenie Unii Europejskiej.

O czym warto pamiętać na początku przygody z branżą pomocy drogowej?

Pomoc drogowa- jak zarejestrować?
Pomoc drogowa – jak zarejestrować?

Jak w przypadku każdej branży, podobnie i w tej motoryzacyjnej początki są stosunkowo trudne. Dlatego też warto wziąć pod uwagę kilka rad, które nie zawsze są oczywiste, jednakże jest to podstawa do prawidłowego funkcjonowania naszej firmy. Jednym z najważniejszych przedmiotów jest… telefon. Powinniśmy posiadać go przy sobie właściwie 24 godziny na dobę, chyba, że niektóre czynności będą wykonywane przez naszych współpracowników. Smartfon powinien posiadać wytrzymałą baterię, a dodatkowo warto wyposażyć się w ładowarkę samochodową czy też powerbanka. Musimy być przygotowani przecież na każdą ewentualność, nawet podczas podróży. Firmy świadczące usługi holowania działają niemalże przez całą dobę. Jeśli nie będziemy odbierać telefonów o późnej porze, wówczas zmniejszy się liczba klientów, a w konsekwencji zyski. Kolejną wskazówką jest znalezienie profesjonalnego biura rachunkowego. Aby osiągnąć sukces w tej branży ważne są też odpowiednie działania marketingowe, dzięki czemu większa liczba klientów zapozna się z naszymi usługami.

W jaki sposób wybrać optymalny pojazd?

Nie da się ukryć, że jeśli chcemy prowadzić tego typu działalność gospodarczą na własną rękę, musimy wyposażyć się w odpowiedni pojazd. Już na początku warto posiadać kilka pojazdów- każdy z nich powinien być przeznaczony do tego, aby wykonywać nieco odmienne zadania. Przykładowo to transportowania pojazdów samochodowych w zupełności wystarczająca okaże się tradycyjna lawet. Jej bazą powinien być “dostawczak” z napędem na tylną oś. Ma to duże znaczenie, kiedy w momencie załadunku następuje zmiana rozkładu mas i nacisku na osie. Jeśli chodzi o samochód pomocy drogowej, właściwie nieodłącznym elementem jest wyciągarka. Co jeśli jesteśmy zainteresowani holowaniem autobusów czy też samochodów ciężarowych? Nie obędzie się bez mocniejszego pojazdu, który powinien charakteryzować się odpowiednimi parametrami.

Czy ubezpieczenie OC jest konieczne?

Jeśli chcielibyśmy świadczyć usługi pomocy drogowej, wówczas konieczne okaże się posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia. Niezwykle istotna jest kwestia tego, aby zapoznać się z treścią polisy. Specjaliści zalecają, aby obejmowała ona wszystkie szkody, również te, które mają pozaumowny charakter. Polisa OC musi chronić w przypadku nienależytego wypełnienia naszych zobowiązań wobec klientów. Czy możliwe jest prowadzenie działalności pomocy drogowej bez polisy OC? Tak, niestety wiąże się to z ogromnym ryzykiem. Okazuje się, że nawet niewielki błąd z naszej strony może doprowadzić do ogromnych strat finansowych, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

Czy założenie firmy w branży pomocy drogowej jest dobrym rozwiązaniem?

Część osób może zastanawiać się nad tym czy założenie własnej pomocy drogowej to rozsądne rozwiązanie. Pomimo tego, że popyt na rynku jest stosunkowo duży, to nie możemy zapominać o tym, że konkurencja “nie próżnuje”. Jest to jednak inwestycja, która przy odrobienie szczęścia, a także poprzez odpowiednie podejście może spowodować, że wygenerujemy dość duże zyski. Obsługa indywidualnych klientów może okazać się niewystarczająca. Z tego też powodu warto zastanowić się nad stałymi współpracami z innymi firmami.