Na co zwracać uwagę przy komputerze do gier?

Hotelowe Opowieści  > Hobby, Technologia >  Na co zwracać uwagę przy komputerze do gier?
Na co zwracać uwagę przy komputerze do gier?
| | 0 Comments

Na co zwracać uwagę przy komputerze do gier? Gry na PC są lepsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ciągle pojawiają się nowe gry i masowe gry online, które są często lepsze od tych, które możemy znaleźć na konsoli.

W co gramy?

Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę, jest rodzaj gry. Nowoczesna strzelanka z perspektywy pierwszej osoby prawie na pewno będzie wymagała zaawansowanych funkcji graficznych. Z kolei gra strategiczna może wymagać procesora o dobrej wydajności. Wiele gier strategicznych w czasie rzeczywistym i online wymaga równowagi pomiędzy grafiką i mocą przetwarzania. Gatunki stają się coraz trudniejsze do zdefiniowania, a nowoczesne gry łączą elementy akcji i strategii.
Najnowsze i najlepsze gry będą wymagać profesjonalnego komputera. Na koniec powinniśmy się zastanowić, czy potrzebujemy komputera jeszcze do jakiegoś innego celu. Większość osób wybiera specjalne komputery dla graczy. Dobry sprzęt umożliwia  specyfikację dla gier i skonfigurowanie go pod kątem optymalnej wydajności.

Grafika

Prawdopodobnie jest to najważniejszy czynnik w grach komputerowych. Prawdopodobnie karty graficzne stanowią około ⅓ całkowitego kosztu naszego komputera dla graczy. Nigdy nie powinniśmy na tym oszczędzać.
AMD i Nvidia są jedynymi dwiema markami, o których warto wspomnieć, jeśli chodzi o karty graficzne. Ich najnowsze wersje są teraz dostępne w rozsądnej cenie. Rozwiązania z dwiema kartami są również świetną opcją.
Oczywiście nie ma sensu kupowania dwóch wysokiej jakości kart graficznych, a następnie uruchamianie gier przy ustawieniach domyślnych. Upewnijmy się, że odpowiednio skonfigurowaliśmy ekran, aby wykorzystać pojemność swoich kart graficznych. Aby zrównoważyć nieoczekiwane koszty kart graficznych, pamiętajmy, że są coraz w bardziej przystępnej cenie.

Moc procesora i przetwarzania

Musimy zastanowić się, jaką moc obliczeniową potrzebujemy z komputera. To określi, jak szybko i płynnie może działać gra. Znowu, bardziej nowoczesne gry będą wymagały większych moc obliczeniowych. Jednak będziemy musieli zapłacić znacznie więcej, jeśli potrzebujemy znacznej poprawy szybkości.
Procesor Intel i5 to solidny wybór dla większości gier, ale Intel i7 zapewnia znacznie większą prędkość. Można również rozważyć AMD Phenom lub FX Series.

Pamięć

Większość decyzji dotyczących komputer dla graczy sprowadza się do osiągnięcia równowagi między grafiką a prędkością. Pamięć jest wciąż brana pod uwagę, ale wiele komputerów będzie miało dużo pamięci, wystarczająco dla naszych potrzeb.
Idealnie, jeśli wybierzemy 1600 MHz lub szybszą. Nawet dwukanałowe systemy pamięci oferują zazwyczaj ponad 30 GB pamięci na sekundę, a dostępne są także czterokanałowe rozwiązania.

Dodatki

Istnieje wiele osobistych aspektów, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem specjalnego komputera dla graczy. Możemy na przykład zastanowić się nad wysokiej klasy klawiaturą i akcesoria bezprzewodowymi. Wtedy na pewno będzie się grać o wiele wygodniej.
Odpowiednie chłodzenie zapewnia redukcję hałasu i większą wydajność urządzenia. Jest to szczególnie przydatne w przypadku podkręcania mocy obliczeniowej komputera, aby zmaksymalizować wydajność.
Na koniec zwróćmy uwagę na jakość audio. Czy chcemy usłyszeć akcję w pełnym dźwięku przestrzennym? Czy potrzebujemy dobrej jakości zestawu słuchawkowego do komunikacji z przyjaciółmi online?

Gdzie możemy znaleźć ustawienia graficzne?

Na co zwracać uwagę przy komputerze do gier?
Na co zwracać uwagę przy komputerze do gier?

Jeśli chodzi o grafikę, niektóre gry dają nam dużo opcji, podczas gdy inne ograniczają nas do mniejszego zakresu ustawień. Możemy też znaleźć gry, które w ogóle nie mają opcji dostosowywania.
Jednak nawet jeśli nie ma takiej opcji w opcjach gry, możemy znaleźć inne skuteczne sposoby na poprawę jakości wizualnej lub przynajmniej spróbować.
Dlatego zgodnie z potrzebami każdej osoby istnieją trzy sposoby kontrolowania ustawień graficznych w grach.
Jak już wspomnieliśmy, każda gra oferuje własne opcje dostosowywania. Pierwszym miejscem, w którym powinniśmy szukać ustawień graficznych, jest klasyczna opcja “Ustawienia gry”, “Ustawienia video” lub “Ustawienia grafiki” w menu gry. W większości gier mamy dostęp do tej opcji podczas gry. W innych jednak może być konieczne ustawienie grafiki przed rozpoczęciem grafiki i ponowne uruchomienie gry, aby zaktualizować zmiany.
Ponadto wiele gier ma uproszczone menu ustawień graficznych z opcjami o niskiej i średniej wydajności. W takim przypadku zwykle możemy znaleźć zaawansowane ustawienia w menu opcji Niestandardowe lub Zaawansowane.

Panel sterowania karty graficznej

Poza indywidualnymi ustawieniami każdej gry znajdziemy serię ustawień na panelu kontrolnym karty graficznej, które możemy znaleźć we wszystkich grach. Jeśli mamy kartę graficzną Nvidia, znajdziemy odpowiednie ustawienia w zakładce “Zarządzaj ustawieniami 3D” w panelu kontrolnym Nvidia. W związku z tym, jeśli mamy kartę graficzną AMD, możemy mieć dostęp do ustawień gry, przechodząc do “Ustawienia Radeon” i wybierając “Grafika profilu” na karcie “Gry”.

Steam jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą do dystrybucji gier. Rozdzielczość jest jednym z krytycznych ustawień, które możemy zmienić w grze i jest związana z ilością danych, które widzimy na naszym ekranie. W skrócie najmniejsza możliwa ilustracja graficzna nosi nazwę piksela i  jest to mały kwadrat o określonym kolorze i jasności.