Jaki marker wybrać do szkicowania notatek?

Hotelowe Opowieści  > Marketing i reklama, Usługi >  Jaki marker wybrać do szkicowania notatek?
Jaki marker wybrać do szkicowania notatek?
| | 0 Comments

Jaki marker wybrać do szkicowania notatek? Jak skutecznie uczyć się bez marnowania cennego czasu? To pytanie z pewnością zadał sobie przynajmniej raz w życiu każdy z nas, kiedy materiału było za dużo do powtórzenia. Oczywiście nie ma magicznego sposobu na opanowanie wszystkich wymaganych pytań na dzień przed egzaminem, ale ludziom udało się wynaleźć szereg metod, które przyspieszają żmudny proces nauki.

Wszystkie ćwiczenia, dobrze zaplanowany dzień, różne techniki edukacyjne, takie jak słynna od niedawna Technika Pomodoro – to tylko niektóre z udogodnień, które wprowadzając je w nasze życie sprawią, że nauka będzie przyjemniejsza. Zawierają również notatki ze szkicu, które są świetne dla wzrokowców i kinestetyków. Co to za technologia, co jest potrzebne do jej użycia i dlaczego warto? Na te i inne pytania odpowiemy w dalszej części artykułu.

Czym są notatki ze szkicu?

Jaki marker wybrać do szkicowania notatek?
Jaki marker wybrać do szkicowania notatek?

Rejestrator grafiki i szkicownik Nazwa “sketchnoting” pochodzi z języka angielskiego i dosłownie oznacza dwie części. „Szkic” oznacza szkicowanie lub rysowanie, a „notowanie” oznacza zwracanie uwagi. Tak więc notatka szkicowa to notatka utworzona w formie rysunku, który może przybierać różne formy. Dlaczego warto spróbować tego podejścia? Głównym powodem jest w dużej mierze sposób, w jaki działa nasz mózg. Myślimy abstrakcyjnie za pomocą obrazów. Kiedy wyobrażamy sobie jabłko, widzimy nie ciąg liter, ale piękny, mięsisty, czerwony owoc. Zjawisko to nazywane jest myśleniem wizualnym. Tym samym, używając obrazków w naszych notatkach, ich treść staje się bardziej przejrzysta i zrozumiała dla naszego mózgu. Ale to nie wszystko. Tworzenie kreatywnych notatek w formie notatek szkicowych może znacznie zwiększyć naszą efektywność uczenia się, umożliwiając przenikanie informacji kanałami werbalnymi i wizualnymi. W tym przypadku obrazy prowadzą do wzmocnienia procesów myślowych. Jednak częstym problemem przy rozpoczynaniu notatek ze szkicu jest brak talentu do rysowania. Bo jak mamy robić szkice, skoro nie wiemy jak? W Internecie możemy znaleźć wiele przykładów takich płyt, które wyglądają niesamowicie! Opisany przypadek to pierwszy błąd, jaki może pojawić się w naszej głowie. Nie chodzi o tworzenie estetyki i sztuki, chodzi o bazgroły, które wspierają wszystkie procesy myślowe w naszych mózgach. Tworzenie nawet przypadkowych linii poprawia naszą koncentrację o 30%! Tak więc prawie każdy może rozpocząć swoją przygodę z notatką ze szkicu. Musisz jednak zdobyć wymagane wyposażenie, czyli znacznik. Który jest najlepszym wyborem?

Wysoka jakość produktów to podstawa

Oczywiście można po prostu powiedzieć, że im więcej zestaw znaczników kosztuje, tym prawdopodobnie będzie lepszy. Jednak nie każdy chce od razu wydać kilkaset złotych, dlatego nasze rekomendacje powinny uwzględniać cenę i jakość.

Poniżej znajduje się lista niektórych produktów, które z pewnością zadowolą każdego, kto już rozpoczął przygodę ze szkicowaniem:

  • Markery akrylowe Toma Art TO-400 – Te markery zawierają szybkoschnący tusz akrylowy, idealny do rysowania. Co więcej, łatwo się je myje, dzięki czemu możemy nanieść dowolną ilość poprawek w naszych notatkach. Firma Toma znana jest z produkcji wysokiej jakości artykułów plastycznych, dlatego często polecana jest dla początkujących. Cena tokenów to około 12 zł.
  • Promarker Winsor & Newton Markers – Jesteśmy teraz w nieco wyższym przedziale cenowym. Markery Winsor & Newton mogą być używane zarówno przez początkujących, jak i profesjonalnych ilustratorów. Mogliśmy wybierać spośród 148 kolorów, które świetnie wyglądały w naszych notatkach ze szkicu. Jednak jedna sztuka kosztuje około 11 zł, więc warto wziąć ten fakt pod uwagę przy zakupie kilku sztuk.
  • Kuretake Set Zig Clean Color Real Brush – Markery o najlepszym stosunku jakości do ceny. Mają szerokie zastosowanie: począwszy od szkoły, a skończywszy na hobbystycznych projektach tworzonych w domu. Kosztują około 50 zł, aw zamian dostajemy cały zestaw markerów do szkicowania.

Spróbuj swoich sił już teraz!

Szkicowanie, choć początkowo może wydawać się trudne do opanowania, jest przede wszystkim zabawą i rozrywką nawet dla najmłodszych dzieci. Każdy z nas spotkał się z nudnymi rutynowymi notatkami, których głównym elementem jest ciąg tekstu. Kto chce się uczyć z tych zapisów? Sketchnoting rozwiązuje ten problem, zapewniając ogromną prezentację dla wszystkich kreatywnych ludzi. Wystarczy kartka papieru, zestaw mazaków i odrobina silnej woli! Regularne stosowanie techniki notatek szkicowych zwiększy naszą efektywność uczenia się, dzięki czemu będziemy mieli czas na więcej. Co więcej, w dobie Internetu możemy dzielić się swoimi notatkami z innymi, tworząc w ten sposób społeczność skupioną wokół notatek obrazkowych.