Chirurg ortopeda ze Szczecina

Hotelowe Opowieści  > Usługi, Zdrowie >  Chirurg ortopeda ze Szczecina
Chirurg ortopeda ze Szczecina
| | 0 Comments

Chirurg ortopeda ze Szczecina poleca swoje usługi – lekarz, który diagnozuje, leczy i operuje schorzenia związane z narządem ruchu. Zajmuje się leczeniem schorzeń przewlekłych oraz urazów często spowodowanych wypadkami lub kontuzjami sportowymi. Zajmuje się schorzeniami w obrębie stawów, więzadeł, mięśni, ścięgien i nerwów.

Kiedy powinienem zgłosić się do lekarza ortopedy?

Zwiększenie wykorzystania pomocy ortopedycznej. Wynika to z dotychczasowego trybu życia, braku ruchu i dużej ilości czasu spędzanego przy komputerze lub biurku. W efekcie układ mięśniowo-szkieletowy nie rozwija się prawidłowo, a u ludzi zaczynają pojawiać się problemy z kręgosłupem i nogami. Pojawiają się zwyrodnienia stawów, bóle mięśni, deficyty postawy.

Powinieneś zgłosić się do lekarza ortopedy, jeśli:

  • ból pleców często podczas siedzenia lub chodzenia,
  • będzie ból w nogach i stawach,
  • kiedy bieżąca aktywność fizyczna zaczyna sprawiać ból,
  • w przypadku podejrzenia choroby zwyrodnieniowej
  • w przypadku złamania, pęknięcia, stłuczenia lub urazu,
  • w przypadku wad postawy u dzieci i dorosłych.

Chirurdzy ortopedzi leczą również małe dzieci. Kiedy maluch utyka lub chodzi na palcach, rodzice powinni to zgłosić, gdy dziecko ma kilka miesięcy i nie może się ruszać i bawić rączkami i nóżkami. Wysklepione plecy dziecka, niezrównoważona postawa, zgięte stopy i kolana również powinny zachęcić do wizyty u lekarza ortopedy. Po odpowiednim badaniu lekarz specjalista może zlecić rehabilitację mającą na celu wyeliminowanie lub zahamowanie rozwoju wady. Chirurdzy ortopedzi pracują w gabinetach prywatnych, korzystają też z przychodni w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Warto pamiętać, że dostęp do NFZ wymaga skierowania. W Szczecinie jest wiele prywatnych klinik, w których przyjmowani są lekarze tej specjalności. Chirurdzy ortopedzi w Szczecinie należą do najlepszych w kraju, świadcząc usługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem najnowocześniejszych procedur.

Jaka jest diagnoza ortopedy?

Chirurdzy ortopedzi muszą wykonać szereg badań, aby postawić właściwą diagnozę. Podstawą do rozpoczęcia dalszej diagnostyki jest wywiad z pacjentem, który definiuje problem i pomaga zidentyfikować co dolega pacjentowi. Lekarz zawsze wykonuje badanie palpacyjne, podczas którego może sprawdzić ruchomość badanego narządu, ewentualne dolegliwości bólowe przy ruchu czy ucisku. Jednym z podstawowych badań, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyny bólu jest zdjęcie rentgenowskie, czyli prześwietlenie. Zdjęcia rentgenowskie pokazują układ kostny, dzięki czemu lekarze mogą zobaczyć złamane kości, przemieszczone kości i zmiany zwyrodnieniowe. W przypadku pęknięcia lub pęknięcia jest to bardzo pomocne, a czasem wystarczające. Zdjęcia rentgenowskie pozwalają zobaczyć wszelkie niepożądane zmiany w kościach, takie jak obrzęki, guzy lub cysty. Lekarze często kierują pacjentów na ultrasonografię ortopedyczną. Badanie ujawnia tkanki miękkie, czyli struktury stawowe, więzadłowe i mięśniowe układu. Dzięki niemu lekarze mogą wykryć ewentualne zmiany patologiczne, takie jak guzki czy nagromadzenie płynu w kolanie. Inspekcja może określić charakter i rodzaj zmian, które nastąpiły. Innym często wykonywanym badaniem jest tomografia komputerowa. Dzięki niemu ortopedzi mogą zobaczyć kości w trzech wymiarach iw różnych przekrojach. Rezonans magnetyczny jest jednym z najdokładniejszych badań nie tylko dla ortopedii. MRI pokazuje wszystkie zmiany w układzie mięśniowo-szkieletowym, których nie widać w innych badaniach.

Chirurg ortopeda – operacje wykonywane

Chirurg ortopeda ze Szczecina
Chirurg ortopeda ze Szczecina

Chirurdzy ortopedzi nie tylko diagnozują, ale także wykonują operacje narządu ruchu. Niejednokrotnie operacja obejmuje kolana, które często są uszkodzone i kontuzjowane, a także narażone na choroby zwyrodnieniowe. Kolana odgrywają ważną rolę w prawidłowym chodzeniu, dlatego tak ważne jest ich leczenie. Chirurdzy ortopedzi rutynowo wykonują szycie uszkodzonych łąkotek, rekonstrukcję łąkotek i więzadeł, chirurgiczne leczenie niestabilności rzepki, leczenie uszkodzeń chrząstki stawowej oraz chirurgiczne leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Inne często wykonywane operacje to leczenie złamań kończyn górnych i dolnych, wszczepianie protez stawu biodrowego i kolanowego, leczenie guzów kości, resekcja przepuklin itp. Zakres pracy chirurgów ortopedów jest bardzo szeroki. Często pomagają ludziom po wypadkach drogowych, ratując im życie i przywracając możliwość normalnego funkcjonowania. Chirurdzy ortopedzi często wykorzystują w swojej pracy artroskopię. Jest to metoda małoinwazyjna, niewymagająca długiego pobytu w szpitalu i zapewniająca szybki powrót do zdrowia.

Jaki powinien być dobry ortopeda?

Chirurg ortopeda to fachowiec, który powinien cechować się cierpliwością, dokładnością i dobrym podejściem do ludzi. Jego pacjentami byli często ludzie zestresowani, którzy nie zawsze byli w stanie kontrolować swoje emocje. Chirurdzy ortopedzi powinni okazywać wielkie współczucie i zrozumienie. Nie bez znaczenia jest także ciągły rozwój wiedzy i kwalifikacji osobistych. Chirurg ortopeda musi nie tylko znać anatomię człowieka, fizjologię wysiłku i biomechanikę, ale nie może polegać wyłącznie na wiedzy zdobytej podczas studiów. Należy nauczyć się nowych technik i metod ich stosowania. Specjaliści ci pracują w niektórych miastach w Polsce. Szczecin to jedno z miast, w których można znaleźć dobrego i polecanego chirurga ortopedę.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl