Istotne kwestie dotyczące budowy hal magazynowych

Hotelowe Opowieści  > Nieruchomości >  Istotne kwestie dotyczące budowy hal magazynowych
Istotne kwestie dotyczące budowy hal magazynowych
| | 0 Comments

Istotne kwestie dotyczące budowy hal magazynowych – budowa hal magazynowych niesie ze sobą wiele obowiązków. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, by sam ich projekt został wykonany bezbłędnie i podejmował jej poszczególne elementy tak, by nie było potrzeby ewentualnych poprawek w niedalekiej przyszłości.

Samo przystąpienie do prac nie obędzie się oczywiście bez niezbędnych pozwoleń, załatwienie tych formalności wymaga wiele godzin wytężonej działalności. Na samym końcu pozostaje oczywiście zadbać o samą procedurę budowy, która sprawnie przeprowadzona oraz poprowadzona według wytycznych zawartych w projekcie pozwoli uzyskać obiekt o wysokiej funkcjonalności, a przede wszystkim bezpieczeństwie.

Obowiązkowe czynności

Na samym początku niezbędnym krokiem do rozpoczęcia budowy jest wybór sprawdzonego i doświadczonego wykonawcy. Hale magazynowe oraz prace z nimi związane to przedsięwzięcie, które pochłania niemałe środki, dlatego też, jeśli inwestor zakontraktuje fachowca o niewiadomej renomie, może się skończyć na ogromnych stratach finansowych, nie mówiąc już o zaniechaniu owocnego interesu. Do zadań właściciela firmy, który zdecyduje się na budowę hal magazynowych, w pierwszej kolejności należeć będzie zaplanowanie budżetu, uzyskanie niezbędnych pozwoleń oraz zamówienie profesjonalnego projektu. Jeśli mowa o samym budynku trzeba zdecydować się, jakie będzie jego zastosowanie, co pozwoli określić jego właściwe umieszczenie wraz z wymiarami.

Zobacz również:

Podjęcie prac z odpowiednim producentem

W kontekście budowy hal magazynowych nie obędzie się bez wizyty w Urzędzie Gminy lub Urzędzie Miasta. To właśnie w tych urzędach inwestor ma możliwość zapoznania się z niezbędnymi warunkami zagospodarowania terenu, a finalnie składa wniosek o pozwolenie na budowę. Profesjonalny producent hal magazynowych może ułatwić całą procedurę poprzez udostępnienie dokumentów, w których to zawarte są informacje dotyczące sprecyzowanych obliczeń, rzutów, przekrojów. Wszystkie dane pomogą przygotować architektom projekt zagospodarowania przestrzennego.

Kolejny krok będzie polegał na wizycie doradcy technicznego, na powierzchni gdzie dojdzie do budowy hal magazynowych, jest to tak zwana wizja lokalna terenu przeznaczonego na prace budowlane. Taka wizyta jest niezwykle istotna, ponieważ w jej trakcie dochodzi do weryfikacji ewentualnych błędów wynikających z założeń ofertowych. Pracownik w momencie oględzin terenu doprecyzowuje także jakie rozwiązania technologiczne będą najlepiej pasowały do całej koncepcji projektowej oraz jakie materiały staną się niezbędne już w momencie prac. Wszystkie działania wspomniane przed momentem pozwalają na stworzenie dokumentacji projektowej, na podstawie której powstaje model koncepcyjny hali, a na teren prac zostaną dostarczone odpowiednie materiały.

Typ hali magazynowej dostosowany do twojego biznesu

Do najczęściej wykorzystywanych rozwiązań przez wielu inwestorów należy zaliczyć hale namiotowe, które charakteryzują się wieloma, wymiernymi korzyściami. Pierwsza z nich to możliwość powiększenia powierzchni magazynowej, co z pewnością pozwala stale rozwijać biznes na przekroju lat. Długi czas realizacji oraz małe szanse na płynną ekspansję firmy na rynku? Nie w przypadku budowy hal magazynowych o profilu namiotowym. Ich realizacja, w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, czyli budynków prefabrykowanych, to pracę przebiegające często kilka razy szybciej. Inwestor, dokonując chłodnej kalkulacji, bez wahania stwierdzi, że w kontekście rozwijania jego imperium jest to niezwykle kusząca propozycja. Nie wspominając o kwestiach ekonomicznych, które także jednoznacznie przemawiają za halami namiotowymi. Niezwykle istotną zaletą jest także modułowy profil tychże hal. Obiekty te wraz ze zmieniającym się zapotrzebowaniem inwestora mogą zostać wielokrotnie demontowane, przebudowywane, jedyną barierą może być jedynie rozmiar powierzchni, na której się znajduje. Dodatkowo wraz z rozbudową hali, poprzez dodanie do niej kolejnych elementów dochodzi do umocnienia jej całej konstrukcji. Budowa hal magazynowych, szczególnie tych namiotowych oznacza ich wykorzystanie w różnorodnych branżach. Przemysł, handel, logistyka, funkcjonalność w postaci magazynu, warsztatów lub hali handlowych.

Wstępna wycena

W zależności od wielu czynników, koszty związane z poszczególnymi operacjami dotyczącymi budowy hal magazynowych mogą różnić się od siebie. Jednakże niezależnie od danego projektu istnieją pewne kalkulacje, które pozwolą orientacyjnie założyć wstępny budżet na wspomniane przedsięwzięcie. Budowa samej hali, mowa tu także o obudowie dachu wraz ze ścianami i ociepleniem, to kwota od 500 do 700 zł za m². Wylanie posadzki oraz wykonanie fundamentów, to średnio około 45% kwoty związanej z budową samej hali ze ścianami i dachem. W przypadku instalacji wewnętrznych: wentylacyjna, grzewcza- jest to sytuacja analogiczna, jak w przypadku fundamentów. Na samym końcu pozostaje koszt wynikający z sieci zewnętrznych, czyli między innymi kanalizacja deszczowa. W tym konkretnym przypadku wszystko związane jest powierzchnią placu oraz długością instalacji, która zostanie wykonana.