Delikatna jak smartfon

Hotelowe Opowieści  > Technologia >  Delikatna jak smartfon
Delikatna jak smartfon
| | 0 Comments

Delikatna jak smartfon – smartfony zrewolucjonizowały rynek telefonów. Rewelacyjna jakość obrazu i dźwięku, wiele możliwości technicznych, przyjemny dla oka wygląd, sprawiły, że ludzie pokochali ten rodzaj telefonu.  Wraz z nadejściem ery smartfonów skończył się czas miniaturyzacji, który charakteryzował zwykłe telefony. Telefon znów stał się sprzętem właściwych rozmiarów, widocznym nawet w zapakowanej po brzegi damskiej torebce.

Wyścig na cienkość obudowy

Producenci, dążąc do estetycznego ideału zmniejszają szerokość smartfona. Jest to urządzenie cienkie, bardzo delikatne, wręcz kruche jak szkło. Doskonałe pod względem możliwości technicznych, to jednak ich ekrany dalekie są od tego, żeby uznać je za produkt trwały.  Zabezpieczenia dotyczą elementów elektronicznych, a nie obudowy. Ten element urządzenia trzeba zabezpieczyć samodzielnie, choćby folią na smartfony.

Przypadki chodzą po ludziach

Kupując smartfon, człowiek wierzy, że jest to telefon na długie lata.  Smartfon to komputer w wersji mini, który można wszędzie ze sobą zabrać i korzystać, jak komu wygodnie. Tysiące dostępnych aplikacji sprawia, że właściciel może w dowolny sposób kształtować funkcje swojego urządzenia, a smartfon stał się rzeczą osobistą, zawierającą najważniejsze dane właściciela, choćby jego zdjęcia, dokumenty, numery kont bankowych.  Wypadki chodzą po ludziach. Smartfon, który jest urządzeniem długim i cienkim, może przypadkowo wypaść z torebki, czy z ręki podczas rozmowy, czy pisania. Jest bardzo wrażliwy na wszelkie zarysowania. Niektóre smartfony można uszkodzić nawet podczas rozmowy w ulewny deszcz. Niejednemu właścicielowi zdarzyło się odbierać telefon w trakcie kąpieli i przypadkowo urządzenie spadło do wody. Część osób przyznaje, że nie zauważyło telefonu na krześle lub fotelu i usiadło na swoim drogim urządzeniu. Dość częste są przypadki, kiedy przed snem rozmawiamy z kimś przez media społecznościowe, czy komentujemy zdjęcie lub artykuł i zasypiamy zostawiając telefon obok zamiast na nocnej szafce. W trakcie snu, kompletnie nieświadomi tego faktu, kładziemy się na telefonie. Skutkiem wszystkich opisanych sytuacji może być uszkodzenie ekranu i nieestetycznie wyglądające pęknięcia w postaci pajączków na ekranie. I wtedy właściciel przypomina sobie o istnieniu folii na smartfony.

Droga wymiana szyby w smartfonie

Wiemy, że ekran smartfona to jego pięta achillesowa pod względem wytrzymałości na przypadkowe destrukcje. Znakomite funkcje techniczne nie rekompensują strat spowodowanych niechcącym zniszczeniem. Wymiana szyby w ekranie telefonu to koszt kilkuset złotych, w zależności od modelu i pozostawanie bez telefonu przez kilka dni.  Nie wolno wymieniać szybki samodzielnie, bo można stracić gwarancję. Nieumiejętna wymiana szyby może spowodować więcej szkód niż pożytku. Szybę zmieniają wyspecjalizowane serwisy. Przezorny właściciel już w momencie zakupu zastanawia się nad zabezpieczeniem swojego telefonu przed niespodziewanymi wydarzeniami i przegląda oferty folii na smartfony.

Konieczność zabezpieczenia smartfona

Delikatna jak smartfon
Delikatna jak smartfon

Smartfony nie są tanimi rzeczami. Wielu użytkowników kupuje je na raty lub zaciąga na nie kredyt. Jest to już nie tylko telefon z dostępem do internetu, ale także gadżet, którego jakość i marka wiele mówią o statucie materialnym właściciela. O smartfony dba się bardziej niż o siebie. Jakakolwiek rysa, czy uszkodzenie smartfona powoduje frustrację i złość. O konieczności zabezpieczenia tego urządzenia, właściciel myśli już w momencie zakupu i dokupuje folię na smartfona. Jej zaletą jest to, że jest cienka, niewidoczna, nie zmienia kolorów, ani wielkości czcionki,  a zapewnia ochronę przed zniszczeniem. Folia do smartfona nie ma żadnego wpływu na dotykowe korzystanie z urządzenia, nie utrudnia pisania, robienia zdjęć, czy płacenia telefonem. Jej funkcją jest jedynie zabezpieczenie przed niechcianymi, przypadkowymi zniszczeniami telefonu. Folię na smartfona dobiera się do modelu urządzenia, ale na szczęście nie ma żadnego problemu z zakupem takiego zabezpieczenia. Folia do smartfona jest dostępna na każdym stoisku na pasażu handlowym, w którym sprzedawane są telefony sklepie z telefonią komórkową, w punkcie sprzedaży usług telefonii komórkowej oraz w sklepach internetowych. Nie warto odkupywać zużytej folii na smartfona, ponieważ nie ma ona żadnych właściwości ochronnych. W przypadku tak delikatnych rzeczy, jak smartfony nie warto oszczędzać na ich ochronie. Profesjonalna folia na smartfona, to koszt około 30-50 złotych. Kupowanie chińskich podróbek mija się z celem. Niska jakość folii może powodować smugi na ekranie.

Dobrej jakości folia na smartfona musi pochodzić z pewnego źródła, czyli od producenta, który gwarantuje najwyższą jakość swojego wyrobu. Chroniony smartfon na pewno przetrwa cały okres gwarancji i posłuży przez długi czas od wygaśnięcia gwarancji. Nie można zakładać, że nic nie stanie się, bo przecież jestem rozsądny i nie dopuszczę do uszkodzenia smartfona. Wiele sytuacji, w których dochodzi do niemiłych wydarzeń dzieje się przypadkiem.