Zabiegi w SPA: okłady na ciało

Hotelowe Opowieści  > Uroda, Zdrowie >  Zabiegi w SPA: okłady na ciało
Zabiegi w SPA: okłady na ciało
| | 0 Comments

Zabiegi w SPA: okłady na ciało – wybierając usługi ośrodka spa nad morzem możemy wybrać np. zabieg okładów na ciało. Okłady na ciało wyjątkowo służą naszemu ciału. Mamy kilka rodzajów okładów i ważne jest, aby zrozumieć różnicę między okładami detoksykującymi, nawilżającymi i odchudzającymi.

Po pierwsze, okłady na ciało zawsze zaczynają się od złuszczania. Zazwyczaj jest to szczotkowanie ciała na sucho. Jednak szczotkowanie ciała nie jest tak skuteczne jak peeling całego ciała. Aby produkt, którym układana jest skóra,  był w stanie przeniknąć przez nią do najgłębszych warstw, warto najpierw wykonać peeling ciała. Okłady  detoksykujące, z których korzystają ośrodki spa nad morzem, wykorzystują różnorodne produkty, takie jak algi, wodorosty, błoto, glina lub ziołowy żel, aby pozbyć się z ciała toksyn. Kiedy produkt nakłada się na ciało, to jest to maska. Po nałożeniu produktu, klient owijany jest w folię i przykrywamy kocem na około 20 minut. Składniki maski działają poprzez stymulowanie krążenia, wyciąganie zanieczyszczeń i przenikanie minerałów przez skórę, co znacznie poprawia jej stan. Następnie maska  zostaje zmyta, a kosmetyczka naciera skórę odżywczym balsamem. Jednak nie wykonuję masażu.

Zmień styl życia

Zabiegi detoksykujące na ciało będą skuteczne, jedynie wtedy, gdy równocześnie zmienisz swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze. Nic ci nie da stosowanie takich zabiegów, jeśli na co dzień będziesz jeść wysokoprzetworzoną żywność i pić słodzone napoje. Wszystkie składniki, takie jak gliny, mułu i wodorosty, które są stosowane do zabiegów, w ośrodkach spa nad morzem są naturalne, a co za tym idzie, drogie. Na nic się zdadzą prozdrowotne właściwości tych składników, jeżeli po zabiegu pójdziesz jeść w fast-foodzie. To sprawi, że poczujesz się gorzej, a nie lepiej i zmarnujesz swoje pieniądze.

Nawilżające okłady na ciało

Nawilżające okłady na ciało wykorzystują kremy i żele do zmiękczenia, ukojenia i nawilżenia skóry. Również, ważne jest, aby wcześniej wykonać peeling całego ciała, aby bogaty w składniki nawilżające  krem, ​​nie był nakładany, na martwych komórkach skóry. Zwykle w spa nad morzem stosuje się super-luksusowe kremy ​​do ciała z określonej linii. Nawilżające maski nie są zmywalne ze skóry.

Nawilżające maski świetnie nadają się na zimę, gdy skóra jest sucha i przesuszona. Zimowy czas jest najlepszy na złuszczanie i nawilżanie. Maski aloesowe mogą pomóc skórze spalonej słońcem.

Okłady odchudzające

Okłady wyszczuplające to pracochłonny zabieg, który nie jest wykonywany wszędzie. Tylko niektóre spa nad morzem go oferują. Podczas tego zabiegu, każda kończyna jest ściśle owinięta bandażami, które zostały nasączone roztworem mineralnym o wysokim stężeniu, w celu detoksykacji i remineralizacji ciała. Wygląda się trochę jak mumia, gdy się jest już owiniętym. Możesz chodzić, ćwiczyć lub spędzić trochę czasu w kabinie podczerwieni. Klient mierzy się przed i po, aby mógł stwierdzić, ile stracił cm.

Efekt jest tymczasowy, ale taki zabieg jest polecany, jeśli na przykład chcemy wyglądać fantastycznie na wesele. A jeśli zastosujemy go raz lub dwa razy w tygodniu, efekt będzie trwalszy.

Co się dzieje podczas owinięcia ciała?

Zabiegi w SPA: okłady na ciało
Zabiegi w SPA: okłady na ciało

Każdy okład na ciało powinien rozpoczynać się od złuszczania, a peeling solny lub puder do ciała jest znacznie lepszy od suchego szczotkowania. Najlepiej, gdy masażystka, pracująca w spa nad morzem, będzie nam wykonywać okłady na ciało, ponieważ naturalnie wprowadza techniki masażu, gdy stosuje produkt. Ale większość spa nad morzem, pozwala klientowi samodzielne przeprowadzać zabiegi na ciało. Po nałożeniu produktu, klient zostaje owinięty folią, w celu zachowania ciepła, zwykle przez 20 minut. Często masażystka opuszcza w tym czasie pokój, ale czasami zostaje i wykonuje masaż skóry głowy. Kiedy czas się skończy, klient jest rozwijany i maska odpada od ​​ciała. Dlatego ten proces często odbywa się w wilgotnych pomieszczeniach wyposażonych w prysznic. Klient może od razu wskoczyć pod prysznic, albo masażystka spłucze go ręcznym prysznicem. Następnie klient jest osuszony i zazwyczaj masażysta stosuje balsam do nawilżania skóry.

Na co uważać podczas stosowania body wrappingu?

Zanim zdecydujesz się na body wrapping, upewnij się, że jest to najlepszy zabieg dla Ciebie. Zabiegi te nie są masażami. Zabiegi mogą opierać się na nałożeniu kosmetyku, owinięciu ciała i wmasowania balsamu po zabiegu. Drugim rodzajem zabiegu wykonywanego w spa nad morzem, jest zrobienie peelingu na całym ciele, następnie nałożenie produktu, owinięcie ciała, zmycie maski i wmasowanie balsamu pielęgnacyjnego.

Body wrapping nie musi polegać na owinięciu ciała folią. Niektóre ośrodki spa nad morzem, mają specjalistyczne kabiny, do których się wchodzi po nałożeniu odpowiedniej maski. Są to zazwyczaj kapsuły, z których wystaje tylko głowa klienta. Dla osób z klaustrofobią może to być problematyczne. Dlatego warto zapytać jak dokładnie wygląda zabieg, przed zarezerwowaniem go.