Medycyna estetyczna – nowoczesne metody walki z oznakami starzenia

Hotelowe Opowieści  > Uroda, Usługi >  Medycyna estetyczna – nowoczesne metody walki z oznakami starzenia
Medycyna estetyczna - nowoczesne metody walki z oznakami starzenia
| | 0 Comments

Medycyna estetyczna – nowoczesne metody walki z oznakami starzenia – na przestrzeni lat możemy obserwować stały ale i gwałtowny rozwój profesjonalnej kosmetologii, a przede wszystkim szeroko rozumianej medycyny estetycznej. Obecnie chyba nie ma osoby, dla której wygląd zewnętrzny nie stanowi ważnej życiowo kwestii. Młody, świeży, zadbany wygląd to rzeczy, na które zwraca się największą uwagę. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w kontaktach międzyludzkich.

Główny i nadrzędny cel przeprowadzania zabiegów medycyny estetycznej to poprawa komfortu psychicznego pacjenta, podniesienie jego samooceny a także przedłużenie okresu, w którym może w pełni funkcjonować  w życiu towarzyskim jak i społecznym.
Zabiegi stosowane w gabinetach medycyny estetycznej skupiają się w głównej mierze na usuwaniu efektów stale zachodzących w organizmie człowieka procesów starzenia.
Najbardziej popularne zabiegi skupiają się na usuwaniu zmarszczek, poprawie jędrności i elastyczności skóry a także jej napięcia.

Kolagen i elastyna – cegiełki młodości

Zarówno kolagen jak i elastyna są białkami, z których zbudowana jest tkanka łączna. To właśnie ona ma za zadanie utrzymywać skórę w znakomitej kondycji. Białka te sprawiają, że skóra jest odpowiednio elastyczna i nawilżona.
W młodym organizmie poziom kolagenu jak i elastyny utrzymuje się na stałym poziomie. Oba białka szybko się regenerują i odbudowują swoją strukturę, tworząc swoisty szkielet utrzymujący napięcie skóry. Jednak po upływie 25 roku życia komórki odpowiadające za produkcję kolagenu i elastyny ulegają uszkodzeniu i nie są w stanie syntetyzować białek w wystarczającej ilości. Efektem tego są pierwsze widoczne zmarszczki, skóra wiotczeje, staje się odwodniona, szorstka i szara w odcieniu.
Dlatego tak ważne jest dostarczenie tych istotnych dla skóry substancji z zewnątrz np. w postaci zabiegów medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej

Gabinety medycyny estetycznej obecnie oferują szeroki wachlarz możliwości, umożliwiając indywidualne dobranie rekomendowanego zabiegu w zależności od problemu z jakim zgłasza się pacjent.
Istotnym elementem jest wizyta kwalifikująca, przeprowadzana przez lekarza specjalistę, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z pacjentem, a także obejrzy problem i pomoże wybrać najbardziej bezpieczny zabieg dedykowany określonemu problemowi.

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej:

Botoxtoksyna botulinowa – zabieg rekomendowany w przypadku głębokich zmarszczek mimicznych występujących w obszarze pomiędzy brwiami, na czole, “kurze łapki”, tzw. zmarszczki “palacza”. Zabieg rekomendowany również w przypadku unoszenia linii brwi a także korekty asymetrii brwi.

Nici PDO – dostępne są różnorodne nici: proste, skręcane oraz z haczykami – zabieg dedykowany w niwelowaniu zmarszczek mimicznych na policzkach, czole, obszarze wokół oczu i ust. Zabieg dedykowany osobom, którym zależy na widocznym liftingu skóry środkowej i dolnej części twarzy, zachowaniu dobrze zarysowanego owalu twarzy. Wskazaniem do zabiegu jest też zwiotczenie skóry twarzy, szyi, dekoltu, brzucha, ramion, kolan i ud a także walka z cellulitem.

Kwas hialuronowy – w formie usieciowanej stanowi wypełniacz. Doskonały do walki z widocznymi zmarszczkami i bruzdami. Stosowany do wypełnienia ubytków np. w dolinie łez, policzki, usta. Poprawianie owalu twarzy (lifting wolumeryczny), lifting wektorowy, wygładzenie i nawilżenie skóry, procesy naprawcze i odmładzające okolice intymne, niechirurgiczna plastyka nosa. Nieusiecowana forma stosowana jest głównie w celach rewitalizacyjnych skóry całego ciała.

Laserowe zamykanie naczynek – w przypadku kończyn dolnych powyżej kostki stosuje się skleroterapię, natomiast do obszarów reszty ciała wykorzystuje się urządzenie Veinwave® .

Mezoterapia estetyczna – zabieg rekomendowany do stymulacji i rewitalizacji komórek skóry. Skuteczna również w walce z wypadaniem włosów, w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej a także niwelowania cellulitu.

Osocze bogatopłytkowe – ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym przyczynia się do poprawy gęstości i wyrównania kolorytu skóry. Zabieg wygładza drobne zmarszczki występujące na twarzy, szyi, w okolicy dekoltu, ramion, brzucha czy też ramion a nawet kolan. Zabieg rekomendowany pacjentom z bliznami pooperacyjnymi a także w przypadku terapii wypadania włosów.

Medycyna estetyczna - nowoczesne metody walki z oznakami starzenia
Medycyna estetyczna – nowoczesne metody walki z oznakami starzenia

Oferta gabinetów medycyny estetycznej jest szalenie bogata, dlatego też każda osoba zgłaszająca się ze swoim problemem bez problemu znajdzie dla siebie rekomendowany zabieg. Przy wyborze gabinetu warto kierować się dobrymi opiniami wcześniejszych pacjentów a najważniejszą kwestią jest sprawdzenie czy gabinet medycyny estetycznej zatrudnia wyłącznie najlepiej wykwalifikowany personel, ponieważ większość z wyżej wymienionych zabiegów powinny być wykonywane przez lekarza specjalistę.

Medycyna estetyczna jest w zasięgu każdego. Warto mieć na względzie, że w ofercie są zarówno zabiegi całkowicie bezinwazyjne jak i takie, które wymagają bardziej zaawansowanych metod. Zabiegi medycyny estetycznej są bardziej zaawansowane niż te oferowane przez gabinety kosmetyczne, co gwarantuje większą skuteczność i lepsze rezultaty całej terapii.