Zabiegi kosmetyczne na dłonie

Hotelowe Opowieści  > Uroda >  Zabiegi kosmetyczne na dłonie
Zabiegi kosmetyczne na dłonie
| | 0 Comments

Zabiegi kosmetyczne na dłonie – jakie zabiegi kosmetyczne sprawią, że nasze dłonie będą wyglądać młodziej? Jak poradzić sobie z przebarwieniami i wystającymi żyłami? Gabinety medycyny estetycznej mają w swojej ofercie wiele zabiegów regenerujących, dogłębnie odmładzających skórę dłoni i poprawiających jej wygląd.

Wygląd dłoni szybko ujawnia, czy dbamy o nie latem, gdy są wystawione na działanie promieniowania UV i w zimie, gdy narażamy ręce na kontakt z niską temperaturą, a w pomieszczeniach na działanie suchego powietrza. Najbardziej narażone są dłonie osób, które wykonują swoją pracę w trudnych warunkach atmosferycznych, często na świeżym powietrzu, a także ci, których dłonie mają częsty kontakt z chlorowaną wodą, detergentami. Warto zadbać także o pierwsze oznaki starzenia się skóry.

Zabiegi kosmetyczne na dłonie

Zabiegi kosmetyczne na dłonie
Zabiegi kosmetyczne na dłonie

Efektem oddziaływania tych wszystkich czynników, jest przede wszystkim przyspieszone starzenie się dłoni. Skóra na dłoniach nie zawiera gruczołów łojowych oraz ma bardzo cienką tkankę tłuszczową. Jest pozbawiona ochronnej warstwy natłuszczająco–nawilżającej, co przyczynia się do jej szybszego starzenia. Z wiekiem skóra dłoni, szybciej niż w pozostałych miejscach, traci sprężystość, jędrność i staje się cienka. Następuje zanik mięśni na dłoniach i podskórnej tkanki tłuszczowej, co powoduje, że przez skórę prześwitują naczynia żyły, ścięgna i zarysy kości śródręcza, a dłonie wyglądają na wychudzone. Jeśli zależy nam, aby utrzymać wygląd młodych dłoni na dłużej, możemy przyjrzeć się zabiegom medycyny estetycznej, skoncentrowanym właśnie dłoniach. Dzięki nim możemy pozbyć się przebarwień, ograniczyć widoczność żył, nawilżyć, ujędrnić i zregenerować skórę. Zabiegi kosmetyczne są mniej lub bardziej ingerujące w tkankę, zazwyczaj dla zadowalającego efektu należy wykonać ich serię. Należyta pielęgnacja skóry, szczególnie skóry dłoni wymaga systematyczności, a jej kondycję możemy w znacznej mierze poprawić w domowym SPA, pamiętając o regularnym smarowaniu kremem. Na dłonie możemy stosować te kosmetyki, które stosujemy na twarz – peelingi, kremy czy olejki. Ważne jest też, aby chronić je kremem z filtrem w czasie słonecznych dni.

Zabiegi kosmetyczne na przebarwienia skóry dłoni

Przebarwienia są typowym objawem starzenia się skóry, związanym również z działaniem promieni UV. Nie jest łatwo pozbyć się ich za pomocą peelingu, gdyż procesy odbudowy skóry dłoni są bardzo powolne ze względu na stałe ich podrażnianie. Lepiej zadziała bardzo głęboki peeling punktowy (np. Only Touch), czyli skoncentrowany roztwór kwasu trójchlorooctowego, kwasu cytrynowego i kwasu askorbinowego. Kwasy całkowicie regenerują skórę, jednak stosuje się je punktowo, na miejsca o średnicy mniejszej niż 1 cm.

A oto kilka przykładów zabiegów;

Zabieg Only Touch – nie wymaga wcześniejszego przygotowania, nie ma też wielu przeciwwskazań – są to głównie alergie skórne na kwasy, stany zapalne skóry i ciąża, jego koszt to ok. 200 zł.

Zabieg Mini Lift – w pierwszym etapie ręce są smarowane kremem, który pobudza pracę mięśni i przyspiesza krążenie krwi. Skóra dłoni staje się zaczerwieniona i podatna na wchłanianie aplikowanych na tym etapie olejków na bazie witaminy E, które odżywiają i rozjaśniają skórę. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i kosztuje ok. 100 zł.

Laser na przebarwienia – jest to stosunkowo łatwy zabieg, ze względu na płytkość skóry dłoni. Ten zabieg nazywany jest czasem fotoodmładzaniem, oprócz pozbywania się pigmentu, ma też działanie pobudzające produkcję kolagenu i elastyny. Przed zabiegiem należy chronić dłonie przed działaniem promieni UV, przez co najmniej 4 tygodnie, dlatego zaleca się, żeby przeprowadzać go w okresie zimowym, kiedy łatwiej uchronić jest skórę przed słońcem. Przed zabiegiem nie powinno się też używać peelingów mechanicznych i enzymatycznych oraz pić napojów z dodatkiem ziół fotouczulających (np. dziurawiec, rumianek i nagietek).

Fototerapia BBL – zabieg wykorzystujący energię świetlną, która rozgrzewa skórę i pobudza produkcję kolagenu. Efektem jest rozjaśnienie przebarwień, szczególnie przebarwień posłonecznych. Po zabiegu przebarwienia ciemnieją, a po dwóch dniach znikają. Po zabiegu należy stosować krem z filtrem.

Zabiegi na wystające żyły i kościstość dłoni

Skleroterapia – zabieg ten polega na wstrzyknięciu substancji powodującej stan zapalny wewnętrznej błony naskórka. Prowadzi to do obkurczania i sklepiania się ścianek żył, przez co stają się mniej widoczne. Skleroterapia nie wymaga znieczulenia, wkłucia wykonywane są bardzo cienkimi igłami, a cały zabieg trwa ok. 10 min. Po zabiegu, przez kilka dni należy nosić na dłoni opaskę uciskową, a przez jeden dzień nie wolno moczyć dłoni. Na efekty trzeba poczekać od 2 do 4 tygodni, a zabieg można dla lepszego efektu powtórzyć po 3 – 4 tygodniach.

Zabieg hydrobalans – polega on na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry, co pogrubia grzbiet dłoni, dzięki czemu stają się mniej kościste, a skóra jest napięta i wyrównana. Zabieg może wydawać się podobny do mezoterapii, jednak w tym przypadku kwas hialuronowy wstrzykiwany jest dużo głębiej, a jego żelowa formuła opóźnia wchłanianie kwasu, przez co efekty utrzymują się dłużej.

O nasze dłonie warto dbać cały rok, ale dłonie szczególnej troski wymagają zimą. Zabiegi kosmetyczne można podzielić na tej bardziej i mniej inwazyjne. Wszystko zależy od naszych preferencji, kondycji naszej skóry oraz wieku.