Warsztat samochodowy – jak wybrać ten najlepszy?

Hotelowe Opowieści  > Motoryzacja, Usługi >  Warsztat samochodowy – jak wybrać ten najlepszy?
Warsztat samochodowy – jak wybrać ten najlepszy?
| | 0 Comments

Warsztat samochodowy – jak wybrać ten najlepszy? Mnogość warsztatów samochodowych niemal w każdym mieście przytłacza nas o zawrót głowy. Gdy nie mamy sprawdzonego miejsca, w którym naprawią nasz samochód, to mamy spory problem. Niestety samochody się psują, a nie każdemu warsztatowi samochodowemu można zaufać. Jak zatem wybrać możliwie najlepszy? O tym przekonamy się już za moment.

Niekoniecznie sieciówka

Warsztaty samochodowe, które funkcjonują na rynku są interesem prywatnym bądź podlegają pod dane sieci. Czy jest zasadność korzystania z usług jednego czy też drugiego? Wiele osób uważa, że w sieciówkach jest trzymany pewien standard usług. Jednak nie do końca tak jest. Musimy mieć świadomość, że z drugiej strony sieciówki działają na większą skalę i niestety wielokrotnie prace są wykonywane po przysłowiowych „łebkach”. W niektórych sieciówkach za usługi zapłacimy znacznie więcej, niż w miejscach prywatnych. 

Warsztaty prywatne, w których pracuje czasami jeden mechanik samochodowy mogą być lepsze, a czasem nawet tańsze. Musimy się jednak liczyć z tym, że terminy mogą być bardziej odległe. Do sieciówki można na raz przyjąć nawet kilkanaście samochodów, a u prywatnego samodzielnego mechanika jeden. W takich miejscach płaci się gotówką. O płatności kartą możemy zapomnieć. Co innego znowu w sieciówkach. Obojętnie jakie miejsce sobie nie weźmiemy pod lupę to niestety napotkamy się zarówno z wadami, jak i także z zaletami. Musimy być tego świadomi. Zatem lepiej będzie gdy wyjdziemy od tego na co konkretnie musimy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni warsztat samochodowy.

Lokalizacja

Na pewno bardzo ważna powinna być dla nas lokalizacja. Musimy być świadomi tego, że odstawiając samochód do warsztatu musimy jakoś wrócić do domu. Zatem przydałoby się miejsce, które do naszego miejsca zamieszkania nie jest zbyt odległe. Jednak nie sugerujmy się jedynie lokalizacją. Co nam z tego, że do warsztatu mamy kilkaset metrów skoro usługa zostanie byle jak wykonana. Zatem lokalizacja jest ważna, ale nie najważniejsza.

Sprzęt

Oddając swój samochód do danego mechanika zależy nam na tym, aby usługa została wykonana kompleksowo. W związku z tym dany warsztat samochodowy musi mieć stosowny sprzęt. Najlepiej gdyby korzystał z urządzeń oraz narzędzi wysoko jakościowych. W ten sposób naprawi naszą usługę i czujemy się pewniejsi.

Poza sprzętem do naprawy dobry mechanik powinien mieć także sprzęt diagnostyczny. Tak naprawdę od tego powinniśmy zacząć. Bowiem połową sukcesu jest poprawna diagnostyka. Czasami wiemy, tylko tyle że coś puka w kole, ale nic więcej. To mechanik musi do tego dojść.

Poza sprzętem oceniamy samo miejsce. Wiadomo, że warsztat samochodowy nie może być sterylny. Nie jest to przecież gabinet dentystyczny. Jednak nie może być aż tak brudno, że się wszystko lepi. Wiadomo, że po miejscu pracy także chcąc nie chcąc oceniamy mechanika.

I w końcu sam mechanik

Jednak chyba najważniejszy jest sam mechanik, który nas obsługuje. Poza wszelkiego rodzaju umiejętnościami manualnymi powinien także być kulturalny i komunikatywny. Powinien od początku przedstawić nam swoją diagnozę, cenę naprawy usterki oraz wytłumaczyć na czym cała naprawa będzie polegała. Co jak co, ale jest to dla nas jako dla klientów niezmiernie ważne. Zdecydowanie potrafimy od razu ocenić osobę, która nam odpowiada, jak i także osobę, z którą raczej się nie dogadamy.

Pomocny Internet

Na pewno bardzo pomocny w kwestii wyboru warsztatu samochodowego okaże się Internet. W sieci znajdziemy absolutnie wszystko. Powinniśmy zatem sobie zrobić mały research. Dzięki temu rozeznać się jakie warsztaty samochodowe w naszej okolicy są polecane, a jakie nie. W pierwszej kolejności powinniśmy sugerować się opiniami. Im opinii pozytywnych więcej tym lepiej. Raczej opinie negatywne nas oddalają od danego miejsca.

Warsztat samochodowy – jak wybrać ten najlepszy?
Warsztat samochodowy – jak wybrać ten najlepszy?

Recenzje są naprawdę bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsza jest dla nas cena. Oczywiście najchętniej zapłacilibyśmy możliwie najmniej. Jednak czy jest to możliwe? Czasami naprawdę możemy spotkać się z dobrym mechanikiem, który jest niedrogi. Właśnie o takiego nam chodzi. Gdy porównujemy sobie ceny danych usług z cennika, to czasem możemy być w szoku. Na przykład wymiana rozrządu może w jednym warsztacie kosztować czterysta złotych, a w innym już dwa razy tyle. Jest to spora różnica. Jednocześnie musimy wiedzieć, że sporo zależy od konkretnego samochodu. Najczęściej im samochód jest nowszy, tym usługa jest nieco droższa. Chodzi także o ceny poszczególnych części.

Nie od dzisiaj wiemy, że nowymi samochodami świetnie się jeździ, ale w razie awarii musimy się liczyć jednak z wysokimi kosztami. Nie powinniśmy zatem kupować samochodu ponad nasze możliwości finansowe, ponieważ czasami takie postępowanie może nas drogo kosztować.

Gdy już mamy dobry warsztat samochodowy i genialnego mechanika samochodowego, to nie pozostaje nam nic innego jak pozostać u tego jedynego. Wówczas zna on już nasz samochód i pewne rzeczy już wie. Powie nam szczerze co koniecznie trzeba naprawić, a co jeszcze interwencji nie wymaga. Jest to dla nas niezmiernie ważne.

READYauto serwis samochodowy
Zielonogórska 33
71-084 Szczecin
721 956 919
www.readyauto.pl