Ubrania dla niemowląt – jak wybrać komfortowy strój dla dziecka

Hotelowe Opowieści  > Dziecko, Moda >  Ubrania dla niemowląt – jak wybrać komfortowy strój dla dziecka
Ubrania dla niemowląt - jak wybrać komfortowy strój dla dziecka
| | 0 Comments

Ubrania dla niemowląt – jak wybrać komfortowy strój dla dziecka – bardzo dużym dylematem dla większości rodziców jest to, czy w odpowiedni sposób ubierają swoje dziecko. W zależności od pory roku, miejsca, gdzie dziecko się wybiera, temperatury na dworze. Jeżeli chodzi o dzieci w wieku niemowlęcym, najważniejszym aspektem, jakim powinni kierować się rodzice jest to, aby w żaden sposób nie przegrzewać swojego dziecka.  

Skutki przegrzania są znacznie gorsze niż te, gdzie dziecku byłoby za chłodno. Jak wiemy skóra niemowląt jest bardzo wrażliwa na wszelkie podrażnienia, czy też uczulenia. Dlatego pamiętajmy, aby w odpowiedni sposób o nią dbać. Ogromne znaczenie ma również materiał, z jakiego zrobione są ubrania dla dzieci. Odpowiedni to taki, który przepuszcza powietrze, tym samym daje skórze oddychać. Nie może być zbyt obcisły, gdyż będzie krępował ruchy dziecka co źle wpłynie, na jego spokojny sen. Również dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powinny być odpowiednio ubrane, gdyż ich komfort i dobre samopoczucie to największy wyznacznik jakim powinni kierować się rodzice.

Jakie ubrania dla niemowlaka wybrać w domu?

Ubrania dla niemowląt - jak wybrać komfortowy strój dla dziecka
Ubrania dla niemowląt – jak wybrać komfortowy strój dla dziecka

Jest to podstawowe pytanie jakie zadają sobie świeżo upieczeni rodzice. Wszelkie rady, bardziej doświadczonych powinniśmy wziąć sobie do serca, jednak warto obserwować noworodka, sprawdzać jego kark, rączki, czy nóżki. Odpowiednia temperatura ciała, to taka, w której kark noworodka jest ciepły i suchy, a rączki i nóżki ciepłe. Pamiętajmy o tym, że duże znaczenie ma temperatura panująca w pomieszczeniu. Zakładając, iż w domu panuje optymalne ciepło, nie należy dziecka ubierać zbyt grubo. Najważniejszym wyznacznikiem jest wygoda, bardziej odświętne stroje warto zostawić, na wyjazdy, czy będąc u gości w odwiedzinach. W domu panuje zasada, im wygodniej tym przyjemniej. Materiał, powinien być przyjemny w dotyku, bez zbędnych koronek, czy sztywnych dodatków. Patrząc na wygodę rodzica, idealne ubrania dla dzieci w domu to takie, które szybko rozbierzemy do zmiany pieluszki. Świetnym rozwiązaniem są np., body niemowlęce zapinane w kroku, do tego cienkie spodnie, w których stópki dziecka są w środku. Pozwoli to na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała.

Jak prawidłowo ubrać niemowlaka do snu?

Ubrania do snu, dla niemowlaków to bardzo ważny aspekt dla nas wszystkich. Jak wiemy noworodek przesypia większą część dnia i nocy, dlatego bardzo ważne jest to, aby miało na sobie odpowiedni strój. Szczególnie nocą ubrania dla dzieci, powinny być wygodne, ciepłe i praktyczne. Odpowiedni strój dobrze wpłynie na jego komfort i spokojny, płynny sen. Przede wszystkim w pokoju, w którym śpi niemowlak nie może być, ani za ciepło, ani za zimno, a pokój powinien być wywietrzony. Najpopularniejszym strojem do snu jest pajacyk. Jego zastosowanie jest bardzo praktyczne, guziczki na zatrzaski, bardzo szybko się ściąga w razie nocnej zmiany pieluszki. Pajac niemowlęcy jest również bardzo wygodny, gdyż zakrywa nóżki dziecka, w razie osunięcia się kocyku, mamy pewność, że nasze maleństwo nie zmarznie. Jakość materiału powinna być bardzo dobra, szczególnie sprawdza się bawełna, która jest najbardziej przyjemna dla skóry, przepuszcza powietrze, a dzięki temu skóra niemowlaka oddycha.

Ubiór niemowlaka z zależności od pogody

W zależności od pogody, należy w racjonalny sposób wybierać ubrania dla dzieci. Jeżeli na dworze panuje wysoka temperatura, pamiętajmy o głównej zasadzie, małemu dziecku jest tak samo ciepło, jak ludziom dorosłym. Na ciepły letni spacer, wystarczy założyć dziecku cienkie body, z krótkim rękawkiem , do tego śpioszki i lekka bawełniana czapeczka. Pamiętajmy o tym, aby nie wybierać ubrań, zbyt ciasnych, gdyż takie ubranie może uwierać nasze dziecko, ale również nie mogą to być ubrania za duże, ponieważ mogą marszczyć się na plecach, a to będzie bardzo niewygodne dla niemowlaka. We wietrzne dni, pamiętajmy o ochronie główki maleństwa, najlepiej sprawdzi się do tego czapeczka, która zakrywa uszka dziecka, aby w żaden sposób go nie przewiało. W zimne mroźne dni należy ubrać niemowlaka ciepło, ale należy zachować zdrowy rozsądek. Idealnie sprawdzi się ciepły kombinezon, który ochroni ciało dziecka przed zmarznięciem. Podstawową rzeczą jaką my rodzice, musimy spełnić to zapewnić dziecku spokojny miły sen podczas spaceru. Nie odbędzie się to bez wygodnych ubrań, z jak najwyższej jakości materiału.

Jak ubrać niemowlaka na basen i po nim?

W dzisiejszych czasach na basenie bardzo często można zaobserwować rodziców, którzy przyszli na akwen z niemowlakiem. Nie wzbudza już to żadnej sensacji, ten wygląd dla większości z nas stał się czymś oczywistym i normalnym. Dla wielu rodziców podstawowym dylematem jest to, jakie ubrania dla dzieci tak małych wybrać. Najważniejsza oczywiście jest pieluszka, bez niej wyjście na basen jest niemożliwe. Można zakupić dziecku kostium kąpielowy specjalnego przeznaczenia właśnie dla tych najmniejszych. Jednak ważniejszą rzeczą jest to jak ubrać niemowlaka po wyjściu z basenu. Podstawową czynnością o jakiej nie możemy zapomnieć to prawidłowe osuszenie dziecka. Jeżeli wybraliśmy się latem na basen i tak należy dziecko ubrać odpowiednio. Najważniejsza jest czapeczka, ale również ubranie powinno być lekkie, zwiewne, ale i takie, które zakryje ciałko naszego maleństwa. Materiał powinien być jak najbardziej przyjazny i przyjemny dla skóry. Tym samym sprawimy mu ogromny komfort i lepsze samopoczucie.