Sztuczne kwiaty – do czego można je wykorzystać?

Hotelowe Opowieści  > Wnętrze >  Sztuczne kwiaty – do czego można je wykorzystać?
Sztuczne kwiaty - do czego można je wykorzystać?
| | 0 Comments

Sztuczne kwiaty – do czego można je wykorzystać? Sztuczne kwiaty przeważnie kojarzą się z tandetą. Wiele osób uznaje je za zbędny dodatek, który nie może dobrze wyglądać i z pewnością nie powinien być uznawany za dekorację. Jednak warto podkreślić, że sztuczne kwiaty, które precyzyjnie wykonano z dobrych jakościowo materiałów, mogą prezentować się naprawdę znakomicie! Warto wiedzieć, gdzie i w jaki sposób można je wykorzystać. 

Czy sztuczne kwiaty to dobre rozwiązanie? 

Jak wspomniano wcześniej dla wielu osób sztuczne kwiaty to przeżytek, którego nie warto brać pod uwagę. Przeciwnicy takich dekoracji uważają, że jedynie żywe rośliny dobrze się prezentują, a także oczyszczają powietrze i sprawiają, że człowiek od razu czuje się lepiej. 

Niektóre osoby z różnych powodów nie mogą mieć w domu kwiatów i innych roślin doniczkowych. Mogą być na przykład uczuleni, mogą także nie mieć czasu na ich pielęgnację i regularne podlewanie. W takich sytuacjach sztuczne kwiaty mogą być dobrym zamiennikiem. Ponadto, nawet jeżeli w naszym domu jest wiele roślin doniczkowych, z powodzeniem można udekorować wnętrze i dodać więcej zieleni czy koloru właśnie poprzez wprowadzenie sztucznych roślin. 

Na jakie sztuczne kwiaty się zdecydować?

W sklepach jest dostępna bardzo szeroka oferta kwiatów i roślin sztucznych. Dostępne są zarówno kwiaty cięte, które można włożyć do wazonów i ozdobić pomieszczenia. Wiele osób decyduje się na zakup gałązek magnolii, sztucznej trawy, róż, czy np. liści monstery. 

Innym rozwiązaniem są kwiaty sztuczne w doniczkach. Mogą być mniej lub bardziej bogate, utrzymane w różnych stylach np. bogato zdobionych, wiklinowych, czy betonowych pojemnikach. Najbardziej popularnymi roślinami doniczkowymi są kaktusy i sukulenty, a także bluszcze i palmy. 

W ostatnim czasie niezwykłym zainteresowaniem cieszą się rośliny, które zamknięto w szkle. Produkty tego typu najczęściej są wykonane właśnie ze sztucznych roślin, mimo, że na pierwszy rzut okna można powiedzieć, że są one żywe. Takich roślin nie trzeba podlewać, nie trzeba także stwarzać im specjalnych warunków. 

O czym pamiętać podczas dekoracji pomieszczeń sztucznymi kwiatami? 

Przede wszystkim warto podkreślić, że sztuczne kwiaty wiążą się z większymi możliwościami niż ich sztuczne odpowiedniki. Nie potrzebują one specjalnej opieki. Nie trzeba ich podlewać, zapewniać odpowiedniej ilości światła, a także nie trzeba się martwić, że zaszkodzi im za niska lub za wysoka temperatura, przeciąg i inne czynniki. Z tego powodu, można je ustawić w dowolnie wybranym miejscu. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i możliwości jakie oferuje pomieszczenie. 

Sztuczne kwiaty - do czego można je wykorzystać?
Sztuczne kwiaty – do czego można je wykorzystać?

Sztuczne kwiaty można ustawić w łazience, żeby ją ożywić. Jest to dość trudne środowisko dla żywych roślin, dlatego takie rozwiązanie wydaje się być idealne. Osoby, które mają większe zdolności manualne, mogą wykorzystać sztuczne rośliny do wykonania różnych plecionek, wianków i bardziej skomplikowanych dekoracji np. do zawieszenia na ścianie. W przedpokoju można się zdecydować na umieszczenie paneli, które ozdobiono sztucznym bluszczem. Takie rozwiązanie świetnie się sprawdza we wnętrzach, które są utrzymane w drewnianej lub kamiennej stylistyce. 

Inne propozycje dotyczące sztucznych kwiatów 

Wiele osób decyduje się na wstawienie sztucznego storczyka (który wygląda jak żywy) np. do gabinetu czy biura. Jest to roślina, która pełni funkcje ponadczasowej dekoracji. O sztucznego storczyka nie trzeba tak dbać jak o żywą roślinę. Można dobrać dowolną wielkość rośliny, zależnie od możliwości i predyspozycji. 

Ciekawym pomysłem są także stroiki kwiatowe. Można je wykonać z połączenie sztucznych kwiatów, liści, owoców i gałązek. Taka ozdoba świetnie ozdobi niemal każde wnętrze. Można zdecydować się na zakup gotowego stroika lub skomponować go samemu z pojedynczych roślin. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Stroiki mogą być wykonane na Święta Bożego Narodzenia, na Wielkanoc, wesela chrzty, komunia, a także bez okazji – dla ogólnego ocieplenia wnętrza. 

W ostatnim czasie prawdziwą furorę robią sztuczne kwiaty pachnące. Jest to nowoczesne i oryginalne rozwiązanie. Tego typu dekoracje nie tylko wyglądają jak żywe, ale także niosą za sobą zapach żywych kwiatów. W sklepach można znaleźć przede wszystkim tego typu róże. 

Analizując powyższe przykłady można dojść do wniosku, że sztuczne kwiaty nie zawsze muszą być kitem i niepraktycznym dodatkiem. Umiejętnie dobrane, mogą się okazać prawdziwym hitem, który odmieni wygląd niejednego wnętrza. Warto spróbować się przekonać do tego typu dekoracji i poszukać w sklepach stacjonarnych lub internetowych takich sztucznych roślin, które są wykonane z najwyższej klasy materiałów i prezentują się bardzo naturalnie. Ciekawym rozwiązaniem jest także samodzielne wykonanie sztucznych kwiatów z krepiny, bibuły lub papierów. Przeszukując Internet można znaleźć wielu twórców, którzy własnoręcznie wykonują z tych materiałów rośliny łudząco przypominające żywe kwiaty i drzewka! Możliwości jest bardzo wiele, warto spróbować już dziś!