Światło sprzedaje. Jak oświetlić sklep?

Hotelowe Opowieści  > Wnętrze >  Światło sprzedaje. Jak oświetlić sklep?
Światło sprzedaje. Jak oświetlić sklep?
| | 0 Comments

Światło sprzedaje. Jak oświetlić sklep? Tworząc przestrzeń sklepową, bez względu na to, czy w grę wchodzi sklep spożywczy, odzieżowy czy też kosmetyczny, w każdym przypadku podstawą jest odpowiednie rozplanowanie całego pomieszczenia, tak, aby prezentowało się ono dobrze, by było funkcjonalne i by spełniało swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe.

Jedną z rzeczy oprócz ułożenia regałów, mebli, czy też innych elementów sklepowych jest oświetlenie. To, jakie lampy zostaną zastosowane we wnętrzu, ma ogromny wpływ na ogólny wygląd sklepu, na przytulność,  a nawet na lepszy wygląd sprzedawanych produktów. Jeśli więc wydaje nam się, że lampy nie stanowią bardzo ważnego dodatku w sklepie jesteśmy w błędzie, bo właśnie one i wykańczają daną przestrzeń i one właśnie sprawiają, że ta przestrzeń jest bardziej funkcjonalna i praktyczna. Poniżej podpowiemy co zrobić, by wykorzystać możliwości światła w sklepie, by wybrać najlepsze rozwiązania i postawić na to, co okaże się być strzałem w dziesiątkę. Im lepszy wybór, tym większe nasze zadowolenie, dlatego też warto skupić się na naprawdę dobrych zakupach, by być z nich w pełni zadowolonymi.

Światło sprzedaje. Jak oświetlić sklep?
Światło sprzedaje. Jak oświetlić sklep?

W każdym sklepie spożywczym, zarówno tym małym, jak również i tym dużym oświetlenie odgrywa niezwykle ważny element dla całości pomieszczenia. Duże lampy znajdują się na sporej wielkości sufitu i pozwalają otrzymać odpowiednie światło w każdym zakątku sklepu. Co więcej, w miejscu kas sklepowych, takie oświetlenie jest jeszcze większe, tak, aby osoby pracujące na kasach mogły wykonywać swoją pracę najlepiej, jak to możliwe, mając przy tym dobre naświetlenie. Oprócz jednak lamp sufitowych, w bardzo wielu miejscach zastosowane są lampy wiszące, które to pozwalają ukazać sprzedawany towar w najlepszym świetle, co sprawia, że sprzedawalność danego asortymentu diametralnie wzrasta. Takie lampy znajdują się przede wszystkim nad owocami i warzywami, nad rybami, wędlinami i mięsem. Zastosowanie tam stosownego światła pozwala zaprezentować towar w odpowiednim wydaniu, tak, aby klient z chęcią na niego spojrzał i go wybrał.

Lampy do sklepu odzieżowego i obuwniczego

Jeśli wybieramy odpowiednie oświetlenie do naszego sklepu, rzeczą nadrzędną jest to, abyśmy postawili na produkt, który będzie doskonale komponował się z całością, ale jednocześnie i taki, który zagwarantuje nam dobre światło. Jesteśmy przekonani, iż jeśli w grę wchodzi sklep z odzieżą lub butami i w tej kwestii należy zatroszczyć się o każdy, najmniejszy nawet element i szczegół. Oprócz doskonałego asortymentu, który jest niezwykle ważny, by klient go kupił, istotną rolę odgrywa dobre światło, które zachęci go do wejścia do środka i do poznania oferty. Bo kto wejdzie do mrocznego, ciemnego sklepu, w którym ubrania lub buty ledwo są widoczne? Takie miejsce niczym nas nie zachęca, bo jest po prostu mało przytulne. Jeśli zaś wchodzimy do danej przestrzeni sklepowej, a ona jest jasna, lampy nadają odpowiednie światło, to zupełnie inaczej je postrzegamy i z chęcią wracamy ponownie, jeśli oczywiście asortyment jest na tyle ciekawy, by można było się nim zainteresować.

Zakup lamp do sklepu

Każdy asortyment produktów skierowany jest do określonej grupy klientów. W każdym z pewnością można otrzymać bardzo szeroką ofertę różnorodnych produktów, dzięki którym to, każdy kupujący może otrzymać wszystko to, co najlepsze. Jeśli chodzi o lampy, te znajdują się w asortymencie niejednego sklepu z lampami. Nie zawsze ich asortyment pozwala nam zakupić to, na czym najbardziej nam zależy. Patrząc bowiem na oświetlenie do sklepów, należy właśnie na tę kategorię produktów zwrócić uwagę. Tutaj nie chodzi tak naprawdę o ich wygląd, ale o odpowiednie światło, o spełnienie stosownych wymogów, o niezbędne certyfikaty. W przypadku zakupów dla klientów indywidualnych, a instytucjonalnych, kwestie te wyglądają zupełnie inaczej. Tak samo sprawa się ma, jeśli chodzi o zakup oświetlenia do domu, a zupełnie inaczej, gdy w grę wchodzi oświetlenie do sklepu, do biura, czy innej powierzchni publicznej. Wybór dostępnych produktów jest na tyle duży, że z pewnością każdy z klientów jest w stanie poszukać dla siebie odpowiedniego, najlepszego rozwiązania.

Światło w sklepie sposobem na przyciągnięcie uwag klienta

Jak zachęcić klienta do zwrócenia uwagi na jego ofertę? W jaki sposób przyciągnąć go do siebie, by chciał wejść do środka i zobaczył, co dla niego mamy. Oświetlenie odgrywa bardzo duże znaczenie i bez wątpienia na nie właśnie warto stawiać, by w pełni cieszyć się bardzo dobrymi efektami w postaci sprzedaży. Dobrze jest na przykład wybrać dobre lampy, które znajdą się w witrynie sklepowej. Dzięki ich efektywnemu rozstawieniu, klient idący chodnikiem z całą pewnością zwróci uwagę na to, co dla niego mamy. Tak samo odpowiednie światło musi być na przykład w przymierzalniach, przy kasach, w miejscach, gdzie nie ma dużego dostępu światła z zewnątrz. Im lepsze lampy wybierzemy do naszych sklepów, tym lepszym będą one rozwiązaniem.