Plakaty na ścianę

Hotelowe Opowieści  > Wnętrze >  Plakaty na ścianę
Plakaty na ścianę
| | 0 Comments

Plakaty na ścianę – dlaczego warto się na nie zdecydować? Ścianę w mieszkaniu jak najbardziej warto jest udekorować. W tym celu wykorzystywane są kolorowe plakaty, które nie tylko skutecznie ożywią wnętrze, ale również nadadzą aranżacji niepowtarzalny charakter. W zależności od tego, na jaki motyw się zdecydujemy, możliwe jest dopasowanie dekoracji niemalże do każdego pomieszczenia.

Dlaczego zawieszenie plakatu to dobre rozwiązanie? Jakie zalety i wady plakatów ściennych możemy wyróżnić? Jakie plakaty sprawdzą się w minimalistycznym salonie? W jaki sposób zamontować plakaty do ściany? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Dlaczego zawieszenie plakatu to dobre rozwiązanie?

Plakaty na ścianę to przede wszystkim rozwiązanie stosunkowo tanie, jednocześnie wysoce praktyczne. Współczesna technologia umożliwia chociażby wydrukowanie zdjęcia lub grafiki- wszystko w wysokiej jakości. Co ciekawe, takie dekoracje coraz rzadziej kojarzą się z tymi, które zawieszone były niegdyś w pokojach i przedstawiały popularne nastoletnie gwiazdy lub sportowców. Dziś plakaty to coś znacznie więcej. Przykładowo w surowych pomieszczeniach sprawdzą się egzemplarze, które zawiesza się na sznurku. Dość powszechnym rozwiązaniem jest również umieszczenie grafiki w antyramie – rozwiązanie to w sposób szczególny zalecane jest w przypadku nowoczesnych pomieszczeń. Tradycyjne wnętrza lub vintage przepełnione są plakatami, które zawieszone są w ramie do obrazu. Może ona być dodatkowo dekoracją ściany. Warto w tym miejscu mieć świadomość tego, że wcześniej wspomniana ozdoba jest stosunkowo łatwa do utrzymania w pielęgnacji. Kurz, który osadza się na plakacie, możemy usunąć za pośrednictwem specjalnego pędzelka. Alternatywnym rozwiązaniem jest przetarcie powierzchni wilgotną ściereczką. 

Najlepsze plakaty ścienne :

 

Jakie zalety i wady plakatów ściennych możemy wyróżnić?

Plakaty na ścianę
Plakaty na ścianę

Nie da się ukryć, że plakaty ścienne są dość powszechnym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o współczesne wnętrzarskie trendy, to są one stosunkowo tolerancyjne, w konsekwencji faworyzowane są w sposób szczególny rozwiązania oryginalne i niecodzienne. W konsekwencji niemalże każdy dodatek może stanowić interesującą dekorację, a niekiedy nawet decydować o charakterze wybranej aranżacji. Niemniej istotnym elementem są ozdoby ścienne – mowa o obrazach, zdjęciach wielkoformatowych i plakatach. Każde z tych rozwiązań posiada swoje plusy i minusy, jednocześnie ma nieco inne zastosowanie. Plakaty na ścianę są niezwykle estetyczne – mogą z powodzeniem zmienić charakter wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo ich cena jest stosunkowo niska, biorąc pod uwagę szereg zalet takiego rozwiązania. Pamiętajmy jednak, że niechronione niczym plakaty mogą stosunkowo łatwo ulec uszkodzeniom mechanicznym – mowa o porwaniu lub zgnieceniu. Warto zatem wieszać je w takich lokalizacjach, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia. 

Jakie plakaty sprawdzą się w minimalistycznym salonie?

W dzisiejszych czasach minimalistyczne wnętrza cieszą się ogromną popularnością. Doskonałym wyborem do salonu mogą okazać się kolorowe modele, które charakteryzują się prostą formą. Przykładem są chociażby egzemplarze w czarnych ramkach – będą one pasować do zróżnicowanych wnętrz, jak chociażby w stylu industrialnym, loftowym i skandynawskim. Miłośnicy form geometrycznych często decydują się na zakup plakatów, które prezentują elipsy, kwadraty, prostokąty, koła. Co prawda takie plakaty na ścianę będą minimalistyczne, jednakże świetnie są w stanie ożywić wnętrze, poprzez nadanie atrakcyjnego stylu. Warto wspomnieć o plakatach, które posiadają personalizowane cytaty lub znaki zodiaku. Znajdują się tam najważniejsze cechy osobowości danej osoby, np. właściciela pokoju. W minimalistycznych salonach znajdziemy również plakaty, które przedstawiają układ gwiazd. W praktyce wiele zależy od naszych indywidualnych preferencji.

W jaki sposób zamontować plakaty do ściany?

Zanim skonstruujemy naszą ścienną galerię, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, w jaki sposób powiesić te obrazy, aby ciekawie prezentowały się pod względem wizualnym. Kluczowe jest, aby uniknąć wbijania gwoździ czy też wiercenia. Jednym z rozsądnych rozwiązań jest zastosowanie specjalistycznych gwoździ przylepnych, rzepów, a także taśm – to właśnie one mogą być odpowiedzialne za utrzymanie ramki na ścianie. Co godne podkreślenia, jest to doskonały wybór nie tylko ze względu na to, że unikniemy wiercenia. Pamiętajmy o tym, że plakaty na ścianę po pewnym czasie mogą nam się znudzić, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Wówczas może dojść do sytuacji, że będziemy zainteresowani zmianą układu galerii plakatów w salonie, kuchni czy też w pokoju dziecięcym. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać tradycyjne metody, jak śruby, wkręty i kołki. Jest to jednak rozwiązanie inwazyjne, w konsekwencji wszelkie zmiany plakatów będą wysoce problematyczne, a niekiedy dość kosztowne.