Stomatologia estetyczna: najlepsze zabiegi na piękny uśmiech

Hotelowe Opowieści  > Zdrowie, Uroda >  Stomatologia estetyczna: najlepsze zabiegi na piękny uśmiech
Stomatologia estetyczna: najlepsze zabiegi na piękny uśmiech
| | 0 Comments

Stomatologia estetyczna: najlepsze zabiegi na piękny uśmiech – tendencja do określania kanonu piękna zakorzeniona jest w ludziach od początków cywilizacji. Podobnie jest w stomatologii. Właściwe analizy umożliwiły dopasowanie do określonego typu twarzy i sylwetki odpowiedniego typu uzębienia. Istnieją ścisłe parametry sprawiające, że nawet niewielka korekta barwy, kształtu oraz powierzchni zęba wpisuje całą twarz na listę właściwości pożądanego owym kanonem wzorca i sprawia, że jej odbiór  w ocenie obserwatora jest zdecydowanie atrakcyjniejszy. Na czym polegają usługi stomatologiczne – estetyczne? 

ILE KOSZTUJĄ IMPLANTY CAŁEJ SZCZĘKI?Estetyczne uzębienie

Stomatologia estetyczna dotyczy wszystkich dziedzin stomatologii, które zajmują się poprawą wyglądu zębów i twarzy. Inaczej mówiąc, jest tą gałęzią medycyny, która zajmuje się designem zębów. Stomatolog estetyczny ocenia więc całokształt szczęki, zębów, jamy ustnej i układu twarzy pacjenta, proponując optymalne rozwiązania, przywracające  naturalny i najodpowiedniejszy dla niego wygląd. Istotą stomatologii estetycznej jest przywrócenie lub nadanie zębom jak najładniejszego wyglądu lub wstawienie nowych zębów – implantologia. Obejmuje więc szereg często skomplikowanych zabiegów, dzięki którym pacjent czuje się komfortowo i odzyskuje pewność siebie płynącą ze świadomości perfekcyjnego wyglądu swego uzębienia.

Estetyczne usługi stomatologiczne

Usługi stomatologiczne z zakresu stomatologii estetycznej obejmują między innymi: wybielanie zębów, rekonstruowanie braków uzębienia, zakładanie licówek i koron ceramicznych. Jest to specjalistyczna grupa zabiegów stomatologicznych, których zadaniem jest  poprawa wyglądu zębów i w konsekwencji nadanie całej twarzy nowego wyrazu. Zabiegi skutkują także zdecydowanie wyższą samooceną i lepszym samopoczuciem pacjenta. Dzięki współpracy z uznanymi laboratoriami dentystycznymi możliwe jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii i rozwiązań protetycznych. A te są w stanie usatysfakcjonować każdego pacjenta.

Na czym polegają poszczególne zabiegi stomatologii estetycznej?

Wybielanie jest bardzo popularnym zabiegiem i polega na rozjaśnianiu barwy zębów w sposób nieinwazyjny.  Dzieje się to przy pomocy specjalistycznego lasera lub lampy, czy żeli wybielających, które powodują szybkie i bezbolesne uzyskanie zakładanych efektów. Nowa barwa zębów posiada niezmienną trwałość przez kilka lat.

Ortodoncja to leczenie wad zgryzu i innych problemów wynikających z nieprawidłowego ułożenia zębów, ich niewłaściwą liczbą, wielkością czy kształtem. Niechirurgiczne i nieinwazyjne korygowanie zaburzeń w prawidłowej budowie i funkcjonowaniu kości żuchwy i szczęki to alternatywna terapia, pozwalająca uniknąć bolesnych metod operacyjnych chirurgii szczękowej.

Korony ceramiczne  stanowią trwałe uzupełnienie brakującego uzębienia. Są bardzo estetyczne i idealnie skomponowane z naturalnymi zębami. Korony pełnoceramiczne stosowane są do odbudowy całkowicie zniszczonej lub uszkodzonej korony zęba, rekonstrukcji zębów małych i słabo wyrośniętych, martwych lub nieestetycznie przebarwionych.

Licówki to specjalne elementy, które  pozwalają na zmianę kształtu, koloru zębów czy układu zębów. Są wykonane z cienkiej warstwy odpowiednio dobranego tworzywa i zakładane na przednią ściankę własnych zębów pacjenta. Mogą być wykonywane z materiału cementowanego, porcelany lub najnowocześniejszych materiałów syntetycznych.

Piaskowanie zębów polega na oddziaływaniu na nie drobinkami piasku dentystycznego pod dużym ciśnieniem. Powoduje to usuwanie kamienia i większości powierzchownych przebarwień. Następnie zęby poleruje się, dzięki czemu stają się one bardzo gładkie i mniej podatne na osadzanie się różnych substancji.

Implanty są najlepszym rozwiązaniem w uzupełnieniu braku pojedynczego zęba, w sytuacji, gdy nie można uratować zęba oraz, gdy brakuje większej ilości zębów. Mogą zastąpić nawet całe uzębienie. Wszczepiany implant wykonywany jest z tytanu jako korzeń brakującego zęba, na którym osadza się koronę  Wyglądają naturalnie i rozwiązują wszystkie problemy braków w uzębieniu – od fizjologicznych po estetyczne.

Stomatologia estetyczna – dla kogo tak? Dla kogo nie?

Stomatologia estetyczna: najlepsze zabiegi na piękny uśmiech
Stomatologia estetyczna: najlepsze zabiegi na piękny uśmiech

Estetyczne usługi stomatologiczne mają specyfikę nieco inną od powszechnie stosowanych w tej gałęzi medycyny, jaką jest stomatologia. Są one dedykowane tym osobom, które mają problem związany z wyglądem swych zębów, a zatem problem natury głównie estetycznej, a niekoniecznie zdrowotnej. Brzydki kształt, braki w uzębieniu, przebarwienia, niedostateczna biel czy wręcz nieestetyczna barwa szkliwa, martwe zęby, wady zgryzu czy drobne deformacje szczęki i żuchwy – to lista najczęściej występujących przypadłości, których usunięcia, korekty i znaczącej poprawy poszukują pacjenci poddający się zabiegom stomatologii estetycznej. Jednakże nie wszystkie usługi stomatologiczne z tego zakresu mogą być wykonywane u wszystkich pacjentów. Większość z nich nie powinna być stosowana u osób, które nie ukończyły szesnastego roku życia, znajdują się w ogólnie złym stanie zdrowia, są nadwrażliwi lub alergicznie reagują na składniki preparatów wybielających lub składniki leków stosowanych przy danym zabiegu, posiadają niewyleczone ubytki w uzębieniu, a także u kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią. Można też odmówić wykonywania zabiegów nierealistycznych, sprzecznych czy niezgodnych z procedurą i aktualną wiedzą medyczną, a także w przypadkach przewidywania braku zakładanych przez pacjenta efektów.