Jak zaprowadzić porządek w garderobie i stworzyć szafę idealną?

Hotelowe Opowieści  > Moda >  Jak zaprowadzić porządek w garderobie i stworzyć szafę idealną?
Jak zaprowadzić porządek w garderobie i stworzyć szafę idealną?
| | 0 Comments

Jak zaprowadzić porządek w garderobie i stworzyć szafę idealną? Reorganizacja kobiecej garderoby zazwyczaj następuje dwa razy w roku. Zastanawiamy się czy nie chcemy się pozbyć jakiś, ubrań, sortujemy je, po czym ponownie wkładamy do szafy, wierząc że jeszcze kiedyś nam się przydadzą. W ten sposób budujemy chaos w naszej garderobie oraz niekończące się poczucie, że wciąż nie mamy się w co ubrać.

Jak ograniczyć ilość ubrań w szafie i być zawsze modnie ubranym?

Wśród ubrań w damskiej szafie znajdziemy wiele takich, które od dawna nie były używane. Ubrania, które są zbyt duże lub za małe, albo takie, które po zakupie nie znalazły żadnego zastosowania w naszych codziennych stylizacjach. Dlatego też bardzo często przydarza się sytuacja, kiedy mamy specjalną okazję, bardzo ważne wyjście, otwieramy szafę i pomimo, że pęka ona w szwach, to stwierdzamy, że nie mamy się w co ubrać. Bardzo często w komponowaniu swojej garderoby popełniamy kilka podstawowych błędów, na których budujemy naszą garderobę w późniejszym czasie. O wiele łatwiejszym, sprawdzonym sposobem komponowania garderoby jest zaczynanie od ubrań bazowych. Ubrań, które są uszyte z wysokiej jakości materiałów, leżą na nas idealnie, a co więcej, bardzo dobrze się w nich czujemy. Dobre samopoczucie i pozytywne skojarzenia z poszczególnymi ubraniami w naszej szafie to bardzo ważne czynniki.

Dlaczego ubieramy wciąż te same ubrania, chociaż mamy ich w szafie znacznie więcej?

Jak zaprowadzić porządek w garderobie i stworzyć szafę idealną?
Jak zaprowadzić porządek w garderobie i stworzyć szafę idealną?

Zazwyczaj, kiedy otwieramy rano szafę w poszukiwaniu rzeczy, które chcielibyśmy danego dnia ubrać, sięgamy po te, które najbardziej lubimy – prezentują się najlepiej, czujemy się w nich komfortowo i wygodnie, kojarzą nam się pozytywnie. Mechanizm ten działa niezależnie od tego, ile mielibyśmy nowszych ubrań w szafie. Z kolei nadmiar ubrań w szafie wprowadzi ogromny chaos i przysparza zdecydowanie więcej pracy przy porządkowaniu szafy. Dlatego warto zacząć budować swoją szafę raz jeszcze, według własnego gustu i uznania, wcielając jednak w życie kilka skutecznych wskazówek, które pozwolą nam ubierać się wygodnie, nosić na sobie zawsze ulubione rzeczy, a do tego wyglądać w nich niemal perfekcyjnie. Jak to zrobić? Pierwszym istotnym krokiem jest przejrzenie naszej dotychczasowej szafy i zastanowienie się szczerze, w ilu rzeczach od kilku miesięcy przynajmniej nie chodziliśmy, a okaże się że połowa szafy leży odłogiem. Wówczas warto zostawić tylko te rzeczy, bez których trudno nam sobie wyobrazić życia. To będzie nasza pierwsza część szafy. Drugą częścią będą ubrania uniwersalne, w które warto w perspektywie czasu się zaopatrzyć. Przede wszystkim spodnie dżinsowe, najlepiej dobrze wykonane, z wysokim stanem, w kolorze, który do nas pasuje oraz z nogawkami, które mogą wydłużać optycznie nasze nogi.

Koszule to ubrania na każdą porę roku, zarówno na bardziej oficjalne okazje, jak i na co dzień

Ważnym elementem garderoby są także koszule damskie. Wybierając damskie koszule, warto postawić na te klasyczne białe, czarne lub w kolorze, w którym czujemy się naprawdę dobrze. Koszule damskie można stylizować, nosząc zarówno samodzielnie, włożone do spodni, podkreślając talię, na spodniach lub zestawiając je z koszulkami pod spodem, tworząc strój dwuwarstwowy. Koszule damskie z długim rękawem sprawdzą się doskonale zarówno na bardziej oficjalne wyjścia, jak i do pracy czy do szkoły. To połączenie nieco bardziej klasycznego, eleganckiego wyglądu, który można przełamać bardziej codziennym stylem, dodając do kreacji trampki czy czapkę z daszkiem.

Kurtka dżinsowa i kurtka skórzana nigdy nie wychodzą z mody, czyli ubrania zawsze aktualne

Również koszule damskie zestawione ze spodniami dżinsowymi będą prezentować się bardzo dobrze. W kompletowaniu damskiej garderoby nie może zabraknąć klasycznej małej czarnej sukienki lub innej sukienki, w której czujemy się naprawdę dobrze. Ciekawym pomysłem może być postawienie także na ozdobną kurtkę, która z jednej strony będzie dodawać naszym kreacjom walorów estetycznych, z drugiej zaś strony będzie dodatkową ochroną przed utratą ciepła w chłodne letnie wieczory lub doskonale sprawdzi się jesienią lub wiosną. Tutaj dobrym wyborem może okazać się kurtka dżinsowa, ponieważ jest to trend w modzie, który powraca cyklicznie. Dobrze jest też posiadać w szafie klasyczną kurtkę skórzaną. Tutaj mamy opcję postawić na skórę naturalną lub zdecydować się na ekologiczną wersję kurtki.

Ubrania uniwersalne, które możemy dowolnie łączyć, zestawiać ze sobą tworząc zupełnie nowe kreacje na każdą okazję

Podstawą garderoby powinny być ubrania uniwersalne, które w zależności od innych dodatków będą prezentować się równie dobrze. W ten sposób nie będziemy potrzebować już masy ubrań, których nie możemy zestawić z innymi ubraniami. Na bazie podstawowych rzeczy możemy budować kolejne elementy i dodatki naszej szafy. Jest to trend utrzymany także w modnym duchu minimalizmu, a jednocześnie ubrań wysokiej jakości, takich które naprawdę nam się podobają, pomimo często wyższej ceny. Warto jednak rozważyć czy nie chcemy mieć w swojej garderobie ubrań wysokiej jakości, które prezentują się doskonale, zamiast całej masy ubrań jedno lub dwu-sezonowych.