Jak przygotować wesele bez stresu?

Hotelowe Opowieści  > Imprezy >  Jak przygotować wesele bez stresu?
Jak przygotować wesele bez stresu?
| | 0 Comments

Jak przygotować wesele bez stresu? Podjęliście decyzje o ślubie, nadszedł więc czas przygotowań. Teraz tylko pozostało zarezerwować salę, wybrać sukienkę, kupić garnitur, zamówić fotografa, a i jeszcze dekoracje… Jednak jak się za to wszystko zabrać, żeby nie zwariować? Oto kilka prostych porad, dzięki którym te przygotowania będą dla was przyjemnością, a nie stresem i męczarnią.

Lista gości

Ustalcie wspólnie listę gości. Musicie zdecydować, na ile osób chcecie zorganizować wesele i upewnić się, że macie zgromadzone środki na ten cel. Nie powinno się zakładać, że wesele „zwróci się” w kopertach od gości, ponieważ zazwyczaj tak nie jest. Impreza na kredyt to również nie najlepszy pomysł.

Rezerwacja sali

Zaplanujcie wszystko z wyprzedzeniem. Znalezienie sali, która będzie się wam podobać i pomieści wszystkich waszych gości, będzie trudne jeśli nie zrobicie tego odpowiednio wcześnie. Zwykle najbardziej oblegane sale  są zarezerwowane na rok do przodu. Szczególnie planując wesele w miesiącach letnich powinniśmy zacząć się rozglądać za salą rok, a najlepiej dwa lata przed planowaną datą ślubu.

Fotograf

Sprawdźcie wszystko w internecie. Zanim wybierzecie fotografa, sprawdźcie w internecie, jak wyglądają jego zdjęcia z innych imprez i czy ta stylistyka wam odpowiada. Tutaj również warto pamiętać, że wzięty fotograf ma wypełniony grafik na kilka miesięcy do przodu i jeśli zależy nam na kimś konkretnym, musimy planować z wyprzedzeniem.

Zdrowy dystans

Jak przygotować wesele bez stresu?
Jak przygotować wesele bez stresu?

Zachowuje zdrowy dystans i poczucie humoru. Zbliża się najważniejszy dzień w waszym życiu i z pewnością bardzo wam zależy, aby wszystko wypadło idealnie i tak, jak sobie wymarzyliście. Niestety, jesteśmy tylko ludźmi i trzeba być przygotowanym na to, że nawet przy dokładnej organizacji coś może pójść nie po naszej myśli. Nie warto niszczyć nerwów swoich i przyszłego męża albo żony tylko dlatego, że coś wam nie wyszło. Uśmiech i pozytywne nastawienie to podstawa!

Nie musicie poddawać się naciskom innych. To jest wasz dzień i jeśli chcecie, żeby wyglądał w określony sposób, nie musicie rezygnować ze swojej wizji tylko dlatego, że nie podoba się waszym rodzicom czy ciotce. Trzeba pamiętać, że jakkolwiek byście się nie starali, nigdy nie zadowolić każdego!