Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha

Hotelowe Opowieści  > Uroda, Usługi >  Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha
Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha
| | 0 Comments

Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha – marzysz o pięknych paznokciach? Interesujesz się manicure hybrydowym lub dopiero zaczynasz swoją przygodę z hybrydami? Z nami poznasz wszystkie tajniki makijażu hybrydowego, o których wie każdy profesjonalista.

Jeśli przytrafiła Ci się kiedyś sytuacja, w której lakier na gotowej stylizacji nie chciał się utwardzić, świetnie trafiłaś, ponieważ my wiemy co może być tego przyczyną, a także jak temu zaradzić! Jeśli zatem jesteś zainteresowana, zachęcamy do dalszego czytania.

Co to jest stylizacja hybrydowa? 

Ostatnimi czasy bardzo często można słyszeć o tak zwanych paznokciach hybrydowych. Mimo niemałej popularności tego rodzaju manicure, wiele osób nie wie czym są lakiery hybrydowe oraz przede wszystkim na jakiej zasadzie działają. Specjalnie z myślą o takich osobach, postanowiliśmy nieco przybliżyć ten temat. Zaczniemy zatem od podstaw, a mianowicie od wytłumaczenia pojęcia lakieru hybrydowego. Otóż lakiery hybrydowe to nic innego jak specjalny rodzaj lakieru do paznokci, który jest w pełni plastyczny, aż do momentu jego utwardzenia w lampie UV. W dużym skrócie oznacza to, że w przeciwieństwie do klasycznych lakierów do paznokci ich hybrydowe odpowiedniki nie zapychają samodzielnie i można je dowolnie kształtować, rozciągać oraz układać na płytce paznokcia, aż do momentu, w którym osiągnie się upragniony efekt. Jest to ogromny plus, zwłaszcza dla osób, które zawsze miały problem ze smugami na paznokciach, które tworzyły się z powodu zbyt szybko zasychającego lakieru. 

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego? 

Choć dla wielu osób wykonanie stylizacji paznokci za pomocą lakierów hybrydowych może wydawać się naprawdę trudnym oraz skomplikowanym zadaniem, chcemy udowodnić Ci, że wcale nie musi tak być. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów lakierów oraz innych akcesoriów potrzebnych do manicure hybrydowego, dlatego za ten rodzaj malowania paznokci może zabrać się niemal każdy. Wszystkie potrzebne przedmioty do wykonania hybryd można znaleźć w profesjonalnym sklepie z akcesoriami do paznokci. Wśród najpotrzebniejszych, a zarazem niezbędnych przedmiotów znajdują się między innymi: baza pod lakiery, lakiery o wybranych kolorach, top, cleaner, aceton, patyczki do skórek, pilniczki (o różnych kształtach), a także lampa UV. Warto podkreślić, że jest to jedynie podstawowy zestaw, który w razie potrzeby należy uzupełnić o kolejne akcesoria takie jak formy do przedłużania paznokci, żele do paznokci oraz różnego rodzaju ozdoby.  

Jak prawidłowo wykonać manicure hybrydowy? 

Prawidłowe wykonanie malowania paznokci to podstawa do tego, by móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi paznokciami. Aby można było mówić o w pełni bezpiecznym zabiegu, należy zadbać o higienę pracy. Wszystkie narzędzia powinny być czyste oraz w miarę możliwości zdezynfekowane (pamiętaj, że jeżeli danych narzędzi używasz tylko Ty, bakterie i tak się na nich gromadzą). Gdy masz pewność co do tego, że Twoje stanowisko jest odpowiednio przygotowane, możesz przejść do malowania paznokci. Na początek należy delikatnie zmatowić płytkę paznokcia (najlepiej papierowym pilniczkiem), kolejnym krokiem powinno być jego odtłuszczenie. Gdy płytka paznokcia będzie już gotowa nakładamy kolejno: bazę, lakier hybrydowy (w zależności od potrzeby jedną lub dwie warstwy) oraz top. Każdą warstwę produktu należy dokładnie utwardzić w lampie UV (około 60 sekund). To właśnie prawidłowe utwardzenia sprawi, że lakier przestanie być plastyczny, a jego warstwy dokładnie zaschną. Po wykonaniu stylizacji, gotowe paznokcie należy przemyć cleanerem, a skórki posmarować oliwką lub ulubionym kremem do rąk. 

Co zrobić, gdy lakier hybrydowy nie wysycha? 

Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha
Co zrobić gdy lakier hybrydowy nie wysycha

Powodów, dla których lakier nie wysycha może być wiele. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest oczywiście lampa UV. Uszkodzona lub nieodpowiednio dobrana lampa UV może być powodem niedosychania lakieru. Z tego samego powodu lakier może się nieprzyjemnie zbiegać na paznokciu, tworząc na nim efekt marszczenia. Działająca lampa to absolutna podstawą każdej stylizacji hybrydowej, ponieważ to właśnie od niej zależy, czy cały manicure się uda. Warto jest zdawać sobie sprawę z tego, że noszenie niezaschniętego lub częściowo nieutwardzonego lakieru hybrydowego przez długi czas, może prowadzić do chorób oraz schorzeń takich jak grzybica paznokcia lub bakteryjne zapalenie paznokcia oraz jego okolic. Powodem, dla którego lakier nie chce zaschnąć może być również jego data przydatności. Aby uniknąć tego typu powikłań, należy jak najszybciej wymienić lampę. Jeśli lakier hybrydowy już dawno stracił swój termin przydatności, może się rozdzielać (na pędzelku będzie widoczna lekko wodna, a czasem nawet oleista wydzielina, która wyraźnie oddziela się od barwnika), a także powodować liczne trudności podczas aplikacji oraz samego utwardzania. Wykonując manicure upewnij się co do tego, że używasz produktów dobrej jakości. 

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom, aplikacja lakierów hybrydowych oraz tworzenie nowych paznokci, będzie dla Ciebie czystą przyjemnością oraz świetną zabawą.