Sardynia all inclusive

Hotelowe Opowieści  > Turystyka >  Sardynia all inclusive
Sardynia all inclusive
| | 0 Comments

Sardynia all inclusive – ile trzeba zapłacić za wakacje marzeń? O wyjeździe na Sardynię all inclusive marzy wielu turystów, jednak przeszkodą najczęściej okazuje się cena wycieczki. Wakacje we Włoszech do najtańszych nie należą, nie mówiąc już o zakwaterowaniu i wyżywieniu na wyspie. Ile będziemy musieli zapłacić za wakacje na Sardynii all inclusive?

Urlop w sezonie

Urlop na Sardynii all inclusive https://wakacjenasardynii.pl/, pod względem wysokości ceny, wpisuje się w ogólnoświatowe tendencje. Jeśli wybieramy się na wakacje w sezonie, to będziemy musieli liczyć się ze znacznie wyższymi kosztami. Ile kosztują wakacje na Sardynii all inclusive w lipcu bądź w sierpniu? Cena uzależniona jest głównie od tego, jaki rodzaj all inclusive wybieramy. Przykładowo, jeśli zdecydujemy się na wersję standardową, to za tydzień na Sardynii będziemy musieli zapłacić około 5000 zł.

Oczywiście, znajdziemy także tańsze oferty, w postaci all inclusive soft. Za tego typu wczasy zapłacimy około 3500-4000 zł od osoby. Możemy zdecydować się także na all inclusive ultra, często nazywany również 24 na dobę. Niestety, jego cena jest bardzo wysoka i wynosi nawet 8000 zł od osoby. Niemniej jednak, decydują się na all inclusive ultra, w cenie mamy właściwie wszystko, zatem nie musimy wydawać pieniędzy poza hotelem. 

Wakacje poza sezonem – ile kosztują?

Klimat panujący na Sardynii zachęca do tego, aby planować swój urlop także poza sezonem. W kwietniu czy we wrześniu temperatura powietrza przekracza już 20 stopni, dlatego też bez problemu możemy zarówno wylegiwać się na plaży, jak i kąpać w morzu. Zachęcająca do urlopu poza sezonem jest również cena wycieczki. Za podstawową wersję all inclusive na Sardynii w kwietniu czy pod koniec września zapłacimy około 3000 zł. All inclusive ultra to koszt około 4000-5000 zł, natomiast wersja soft kosztować nas będzie mniej więcej 2500 zł od osoby.

Różnica w cenie jest zatem spora, co nie jest obojętne dla przeciętnego turysty. Zwróćmy jednak uwagę na to, że wakacje poza sezonem mają też swoje wady. Nie zawsze możemy wtedy liczyć na wszystkie udogodnienia, na przykład w postaci animacji dla dzieci, które dostępne są głównie w szczycie sezonu. Niektóre miejscowości wakacyjne są wtedy opustoszałe, dlatego urlop w kwietniu nie będzie najlepszym rozwiązaniem dla miłośników imprezowania. Pamiętajmy, że o ile ceny w kwietniu czy pod koniec września są stosunkowo atrakcyjne, to nie możemy powiedzieć tego samego o cenach majowych. Wielu turystów wybiera się bowiem na długi weekend właśnie na Sardynię, przez co ceny wycieczek rosną.

Dodatkowe opłaty – ile trzeba doliczyć do ceny podstawowej?

Sardynia all inclusiveWielu osobom wydaje się, że Sardynia all inclusive kosztuje tyle, ile biura podróży podają w katalogach. Niestety, często musimy doliczyć także dodatkowe opłaty, które przyjdzie nam ponieść. Nie wszyscy bowiem wliczają w cenę opłatę klimatyczną, która wynosi kilka euro na dzień od osoby. O wiele bardziej problematyczne są natomiast koszty związane z dodatkowymi usługami.

Na Sardynii nie zawsze standardem będzie wymiana pościeli czy ręczników – czasami za taką opcję musimy dodatkowo zapłacić. Najczęściej koszt tygodniowej wymiany wynosi od 10 do 20 euro za osobę. Niektóre hotele pobierają też dodatkową opłatę za sprzątanie końcowe, która może wynosić nawet 100 euro. W praktyce oznacza to, że za wymarzone wakacje na Sardynii all inclusive zapłacimy więcej, niż przypuszczaliśmy. Zawsze sprawdzajmy więc ofertę, zanim zdecydujemy się dokonać rezerwacji. Oczywiście, zwykle oferty all inclusive ultra posiadają w cenie każdego typu usługi, czego nie można powiedzieć o ofertach standardowych, a tym bardziej w wersji light. Sprawdźmy też, czy za posiłki regionalne bądź niektóre alkohole nie będziemy musieli płacić ekstra. W wersji all inclusive light możemy także zostać zobowiązani do dopłaty za napoje do posiłków.

Sardynia last minute – rozwiązanie dla oszczędnych

Sposobem na to, aby nieco zaoszczędzić na wakacjach, może być Sardynia all inclusive w wersji last minute https://wakacjenasardynii.pl/oferty-last-minute/. Tego typu oferty charakteryzuje konieczność dokonania rezerwacji miejsc noclegowych najpóźniej na kilka dni przed wyjazdem. Oznacza to, że rezerwujemy wyjazd na przykład w sobotę, natomiast wylatujemy na wakacje w środę. Czas, między rezerwacją, a wyjazdem jest więc bardzo krótki.

Oferty last minute zachęcają jednak cenami, które wydają się nam niezwykle atrakcyjne. Średnio zapłacimy bowiem o połowę mniej za wakacje w takim samym standardzie, w stosunku do ceny wyjściowej. Sardynia all inclusive w wersji last minute to doskonała oferta nie tylko dla oszczędnych, ale też dla tych, których normalnie nie byłoby stać na taki wyjazd. Oczywiście, nie każdy może zdecydować się na takie wakacje. Ograniczeniem jest chociażby urlop, który często musimy zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Na wycieczkę last minute rzadko decydują się także przedsiębiorcy, którzy muszą z wyprzedzeniem przekazać innych swoje obowiązki. Z drugiej strony, jeśli tylko mamy taką możliwość, to Sardynia all inclusive last minute może okazać się bardzo ekonomicznym rozwiązaniem, dlatego warto się na nią zdecydować.