Masaż gorącymi kamieniami co daje

Hotelowe Opowieści  > Usługi, Zdrowie >  Masaż gorącymi kamieniami co daje
Masaż gorącymi kamieniami co daje
| | 0 Comments

Masaż gorącymi kamieniami co daje – obecny świat odznacza się bardzo szybkim tempem i występowaniem dużej ilości stresu. Warto jest szukać okazji do zatrzymania się w tym codziennym pędzie. Niektóre usługi nadają się do tego celu lepiej niż standardowe metody odpoczynku. Skąd to wynika? Z ich optymalizacji właśnie pod kątem relaksacji. Jedną z najciekawszych form w ramach tej kategorii są masaże.

Przede wszystkim sprowadzają się one do ucisku niektórych części ciała w taki sposób, żeby zagwarantować klientowi komfort oraz właśnie poczucie relaksu. Występuje one w wielu wariantach, które różnią się głównie samymi technikami ucisku. Masaż tajski jest towarem eksportowym Tajlandii. Obecnie jest on doceniany na całym świecie, a jego popularność stale rośnie. Posiada on już 2500 lat, ale obecna forma wyłoniła się przede wszystkim z zebrania i dokładniejszego opisania tradycji, co nastąpiło w XIX wieku. Jednocześnie przez wiele lat dochodziło do różnych zmian oraz pojawiały się różne warianty tego masażu. Najczęściej podaje się, że obecnie występuje ich około 80. Masaż gorącymi kamieniami  jest jedną z takich form. Po co stosować ten zabieg? Na to pytanie spróbujemy dokładnie odpowiedzieć.

Masaż gorącymi kamieniami – w skrócie o tym, jak on wygląda

Masaż gorącymi kamieniami polega na dotykaniu ciała właśnie przez rozgrzane kamienie. Najczęściej są to skały bazaltowe, które wcześniej są moczone w wodzie, która ma 60 stopni Celsjusza. Wszystko rozpoczyna się jednak od samej rozmowy z klientem. Pozwala to na dokładne określenie jego potrzeb. Na tej podstawie można z kolei dobrać optymalne rozwiązania podczas samego masażu. Po tej części i odpowiednim przygotowaniu rozpoczyna się cały rytuał. Na początku sprowadza się on do smarowania oliwą, która zapewni lepszy poślizg kamieni. Początkowo masażysta będzie delikatnie przykładał rozgrzane kamienie, żeby przyzwyczaić ciało do wyższej temperatury. Dopiero po jakimś czasie, gdy kamienie ostygną, będzie on je mógł umieszczać na różnych częściach ciała. Tak w skrócie wygląda proces, pomijając kwestię klimatu i całego tego aspektu kulturowego. Co nam jednak daje zabieg? Innymi słowy, po co stosować masaż gorącymi kamieniami?

Po co stosuje się masaż gorącymi kamieniami?

Masaż gorącymi kamieniami co daje
Masaż gorącymi kamieniami co daje

W przypadku masażu gorącymi kamieniami najważniejsze jest poczucie odprężenia. O tym, dlaczego jest ono tak ważne, odpowiemy w dalszej części artykułu. Teraz wymienimy jednak również inne kwestie. Po pierwsze masaż po prostu dobrze wpływa na nasz organizm. W jaki sposób? Ucisk oraz dodatkowe działanie termiczne wpływa rozluźniająco na nasze mięśnie. Jednocześnie dochodzi do poprawy działania układu krążenia krwi oraz układu limfatycznego. Po drugie masaż może stanowić pewien substytut odbycia orientalnej podróży. Z czego wynika? Nie musimy wydawać dużych pieniędzy ani dokonywać znaczących planów, żeby poczuć się na chwilę jak w Tajlandii. Wynika to z tego, że masaż olejkowy, masaż gorącymi kamieniami lub inny w ramach podobnych kategorii jest głęboko wpisany w kulturę tego kraju. Jednocześnie salony dbają o zapewnienie właściwego klimatu. Odbywa się to poprzez zapewnienie odpowiedniej muzyki, zapachów, a także całego zbioru zachowań samych masażystów. Najczęściej posiadają oni specjalne tradycyjne stroje, a do tego zachowują się zgodnie z całą filozofią masażu tajskiego. Ta z kolei przede wszystkim odnosi się do przepływu energii, czego efektem jest budowanie pewnego rodzaju harmonii. Sam masaż jest z kolei sztuką, która polega na uwalnianiu zbędnych pęcherzyków powietrza. Po trzecie cały rytuał ma również walory lecznicze ze względu na produkty, które są do niego wykorzystywane.

Dlaczego odprężenie jest tak ważne?

Wstęp do tego artykułu jest skrótowym wyjaśnieniem tego zagadnienia. Najważniejsze jest redukowanie stresu. W obecnym świecie jest to szczególnie istotne. Stres zaliczany jest do chorób cywilizacyjnych i wymienia się kolejne niedogodne efekty, które on powoduje. Czasem są to drobne dolegliwości, a czasem poważne choroby. Czasem występuje też tutaj efekt domina. Stres prowadzi do bezsenności, a ta z kolei obniża nastrój, a w ten sposób jeszcze łatwiej się stresować. Ostatecznie może to prowadzić nawet do depresji. Koniecznie musimy stosować metody, które pozwolą nam na odprężenie. Nie wszystkie formy są jednak skuteczne. Film akcji lub dramat oglądany przed telewizorem lub w kinie z popcornem to tylko kolejny cios dla naszego zdrowia. W dodatku podwójny, ponieważ może film sam może stresować, a także spożywamy wtedy nieraz niezdrowe posiłki. Powinniśmy wybierać efektywne formy. Masaż gorącymi kamieniami jest jedną z najciekawszych, które bezpośrednio prowadzą do relaksu i pozwalają na co najmniej kilka dni z uśmiechem na twarzy.

W skrócie o tym, dlaczego masaż gorącymi kamieniami jest tak chętnie stosowany

Masaż gorącymi kamieniami jest stosowany przede wszystkim do wywoływania poczucia odprężenia i redukcji stresu. To sprawiło, że jest on tak popularny w obecnym świecie, który pełny jest pośpiechu. To najważniejszy czynnik masażu. Nie zmienia to faktu, że ważne są również inne cele. Mówimy tutaj przede wszystkim o kwestii zdrowego rozprężania mięśni, pobudzania układu krwionośnego, aspektów leczniczych, a dodatkowo jest to połączone z możliwością poznawania kultury Tajów.