Jak dobrze dobrać biżuterię?

Hotelowe Opowieści  > Moda >  Jak dobrze dobrać biżuterię?
Jak dobrze dobrać biżuterię?
| | 0 Comments

Jak dobrze dobrać biżuterię? Każda kobieta kocha biżuterie, pozwala ona dopełnić każdą stylizację, oraz wyrazić siebie poprzez dodanie do stroju kilku małych elementów. Warto wiedzieć jak dobrać ją, aby jak najbardziej podkreślała ona atuty i odwracała uwagę od niedoskonałości. Jedna mała wizyta w sklepie z biżuteria, można skompletować sobie kilka zestawów biżuterii na różne okazje, zarówno, na co dzień jak i na podniosłe uroczystości.

Przed wizyta w sklepie z biżuterią warto znać kilka podstawowych zasad, jeśli chodzi o ten element wyglądu.

Jak dobrze dobrać biżuterię?
Jak dobrze dobrać biżuterię?

Przede wszystkim Mniej znaczy więcej. Nie warto przesadzać z ilością biżuterii, czasem jeden mały element może dać lepszy efekt niż cały komplet. Dlatego jeśli postawimy już na długie zdobne kolczyki warto zrezygnować z naszyjnika, nawet, jeśli jest on dołączony w komplecie. Dzięki temu uniknie się efektu przytłoczenia twarzy. Zamiast tego można postawić na drobny pierścionek, bądź minimalistyczna bransoletkę zachowana w tej samej kolorystyce. Nie musi być to koniecznie ta sama kolekcja. Ekspedienci w sklepach z biżuteria na pewno pomogą dobrać bez problemu biżuterie pasująca do siebie.

Pomimo ostatnich trendów warto jednak pozostać wiernym klasyce i starać się nie łączyć złota ze srebrem, rzadko, kiedy takie połączenie wygląda dobrze. Lepiej zaoszczędzić sobie stresu i niechcianych uwag za plecami o braku taktu i klasy. Jeśli srebro to w połączeniu z kamieniami szlachetnymi. Są one równie efektowne jak diamenty, a ceny biżuterii z tym dodatkiem w sklepach biżuteryjnych jest o wiele niższa. Warto też zwrócić uwagę czy samo ubranie nie jest już wystarczająco strojne, o ile nie wybieramy się na imprezę w stylu szalonych lat 90., połączenie cekinów i złota lub srebra na pewno nie będzie wyglądało dobrze. Biżuterie lepiej jest łączyć ze stonowanymi kolorami, na których tle będzie miała ona szansę się wybić i stać prawdziwa ozdoba, a nie szpetnym dodatkiem.

Wiele Pań zapomina o tym, że to, co pasuje koleżance niekoniecznie dobrze będzie wyglądało w połączeniu z jej sylwetka i kształtem twarzy, zamiast zastanowić się nad doborem biżuterii do owalu twarzy kupują w sklepach z biżuterią to, co spodobało się innym, a to nie na tym polega. Warto na początku określić swój kształt twarzy, jeśli jest ona okrągła nie będą pasowały tutaj kolczyki typu, koła, ponieważ optycznie poszerzą one jeszcze bardziej twarz, w takim przypadku lepiej wybrać długie wiszące kolczyki, które w optyczny sposób wydłużają rysy i koryguje owal twarzy. Posiadaczki pociągłej twarzy natomiast nie będą na pewno dobrze wyglądały w kolczykach zwisających, ponieważ spotęgują one tylko naturalny efekt, tutaj lepiej sprawdzą się klipsy lub kolczyki typu sztyft, ewentualnie kolczyki o zaokrąglonym kształcie. Ciekawym i skutecznym patentem na wysmuklenie całej sylwetki jest długi wisior, który swobodnie zwisa z szyi między piersiami. Pozwala on przełamać proporcje i optycznie wydłuży c całe ciało. Kobiety o długiej szyi, jeśli postawią na chokery i wisiorki na krótkich łańcuszkach, uzyskają wrażenie optycznego skrócenia tego elementu ciała. Kobiety drobnej budowie powinny raczej zrezygnować z ciężkiej grubej biżuterii, która może przytłaczać całą sylwetkę i tworzyć efekt ociężałego ciała. Wszystko to jest kwestia przemyślanego doboru proporcji oraz analizy kształtu sylwetki. Jeśli ciężko jest nam określić samemu, co najlepiej się sprawdzi, nie wstydźmy się pytać ekspedientów w sklepach z biżuterią, ponieważ posiadają oni niezbędną wiedzę, jeśli chodzi właśnie o dobór biżuterii do kształtu twarzy klienta.

Kolor biżuterii też odgrywa bardzo ważną rolę, niestety kolor złoty odradzany jest paniom o bardziej okrągłych kształtach. Złoto prezentuje się bardzo dobrze z ciemnymi kolorami takimi jak granat, czerń, bordo. Dzięki takiej kolorystyce w pełni wydobędziemy cały urok złotej biżuterii. Różowe złoto to absolutny hit już od kilku sezonów, warto zdecydować się na ten kolor w połączeniu z romantycznymi stylizacjami. Takie dodatki nadadzą każdej kobiecie dziewczęcego looku oraz odświeżą cały wizerunek. Srebro jest najbardziej uniwersalnym kruszcem, pasuje do każdego typu urody, świetnie wygląda na opalonej skórze, wydobywając bardziej opaleniznę.

Jeśli chodzi o biżuterię drewnianą warto łączyć ją z klasycznymi eleganckimi stylizacjami. Lepiej unikać połączenia drewna i kwiatowych wzorów, ponieważ może dawać to efekt, dziewczyny z zespołu pieśni i tańca ludowego i o ile nie szykujemy się na występ na jarmarku, to raczej taki wizerunek nie jest przez nikogo pożądany. Drewno skomponuje się doskonale z bielą, a także pastelami, przy ciemnych barwach ma raczej tendencję do ginięcia w całości stylizacji.

Niezależnie od tego, jaką biżuterie preferujemy, warto zawsze stawiać, na jakość tylko autoryzowane sklepy z biżuteria to gwarancja zakupu na lata, który będzie piękna ozdoba podczas niejednej okazji. Biżuteria jest dodatkiem, który każda kobieta z klasa powinna posiadać w swojej kolekcji.